Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Overwatch 2 i nadále sužuje řada problémů

Overwatch 2 i nadále sužuje řada problémů

Hru trápí glitche, fanouškům se nelíbí některé změny. Tvůrci vše opravují a ruší i SMS ověření

Zdroj: Blizzard
6. 10. 2022
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Spuštění Overwatch 2 rozhodně neproběhlo podle očekávání většiny fanoušků. Ti dosud musí vystát dlouhé fronty, než se připojí do hry, což jste ostatně také mohli vidět v našem livestreamu. Jenže tím výčet problémů nekončí, jak jsme psali v dřívějším článku, a dva dny po vydání se k nim přidávají další. Hráči zaznamenali několik glitchů, zejména grafického rázu. Také si ale stěžují na nevyváženost hrdinů v určitém módu, změny v designu rozhraní i popisů postav. V reakci na to Blizzard vydal prohlášení na fóru hry, kde slíbil usilovnou práci na opravách a vydání opravného updatu. Zároveň oznámil, že u dlouhodobých hráčů s propojeným Battle.net účtem již nebudou vyžadovat telefonní číslo pro hraní.

Plešaté postavy, nefunkční emoty a epické skiny bez zásluh

Na sociálních sítích se objevují záběry úsměvných glitchů, které ovšem skalní fanoušky mohou rozladit, zejména pokud se rozhodli zakoupit Watchpoint Pack zahrnující kosmetické předměty spolu s prvním battle passem. Nikdo totiž nechce platit za něco, co nefunguje přesně, jak má. Naštěstí se ale většinou jedná o grafické chyby, které neovlivní hratelnost.

Asi nejvtipnějším problémem je plešatost. A nyní si to zejména pánové neberte osobně. S vypadáváním vlasů jsme se setkali všichni, ať už muži či ženy. Že to ale potkalo i postavy v Overwatch 2, je překvapením. Uživatel Redditu s přezdívkou AntiMatterLife sdílel fotografii nové tankovací hrdinky Junker Queen, která kvůli potížím s animací přišla o svůj drsňácký účes. Někteří další diskutující ji popsali jako punkovou verzi Lexe Luthora, úhlavního nepřítele Supermana. Z dalšího příspěvku autora snímku však vyplývá, že svou kštici na hlavě mohou ztratit všichni hrdinové. Podle hypotézy za to může nízké grafické nastavení.

Hrdinku Ashe naopak trápí prkennost při tančení. Kovbojka po vítězném klání vždy předvedla svižný taneček z divokého západu, jenže tentokrát zůstává ve statické T póze, což je výchozí stav 3D modelů, jak upozornil uživatel xxshawn na Redditu. Otázkou však je, zda jeho spoluhráči provedení emotu viděli stejně. Je totiž možné, že chyba se může dít jen v zobrazení u člověka hrajícího za postavu. Co chybu způsobuje, se přesně neví. S největší pravděpodobností se jedná o potíž spojenou s naprogramováním při ukončení zápasu, kterou se nepodařilo zachytit při beta testování.

Na glitch u sniperky Any si hráči stěžovat nebudou. Uživateli s přezdívkou Yama-k se podařilo nechtěně a dočasně odemknout zlatý skin zbraně. Ten je možné získat za útratu 3000 Competitive Points, které dostáváte za hraní kompetitivních zápasů. Chyba se objevila v běžném klání na mapě Lijiang Tower poté, co hráč stojící poblíž kontrolního bodu hodil biotický granát na zem. Z ničeho nic se puška změnila ze standardního zbarvení na zlatou variantu. Skin zůstal až do konce utkání.

Stížnosti na změny rozhraní i vyváženost hrdinů

Objevily se také potíže, za které nemohou ani tak chyby, jako spíše přímo rozhodnutí tvůrců. Na Redditu jeden z uživatelů upozornil na nevyváženost hrdinky Zarya v režimu Total Mayhem. Jedná se o speciální arkádový mód, v němž mají všechny postavy 75procentní bonus ke cooldownu schopností a zdvojnásobené zdraví. A právě díky tomu je zde Zarya téměř neporazitelná. Ve zveřejněné ukázce na sobě neustále dokáže držet štít i bariéru, protože ještě než by mělo dojít k jejich zničení, tak hráč je dokáže rychle obnovit. Dle zkušeností byla Zarya již v tomto režimu v prvním díle velmi silná, avšak v Overwatch 2 dosáhla naprosto jiných rozměrů. Je pravděpodobné, že Blizzard u ní v budoucnu provede určité změny pro Total Mayhem.

Fanoušci série Overwatch si však stěžují i na další změny vytvořené vývojáři. Nelíbí se jim například nové ikony kompetitivních titulů. Dle nich vyšší hodnosti ztratily efekt velkoleposti a zářivosti, a nezamlouvá se jim ani použití jiných barev.

Další stížnosti se pak týkají přístupu tvůrců k postavám. Jejich životopisy již nejsou tolik komplexní. Autoři vynechali zásadní momenty z příběhů hrdinů a dokonce odstranili základní informace jako věk či celé jméno. V popiscích se také objevují nevysvětlené změny, překlepy a gramatické chyby. Tohle se setkalo s opravdu bouřlivými reakcemi fanoušků na Redditu. Není divu, jelikož od Overwatch 2 se očekávalo, že poskytne masivní vhled do lore, obzvlášť když Blizzard slibuje příběhový režim pro jednoho hráče.

Opravy jsou na cestě

Na základě mnohých stížností Blizzard zveřejnil příspěvek na fóru, ve kterém se věnuje zejména stěžejním problémům, jež aktuálně trápí chod Overwatch 2.  V prohlášení se komunitní manažerka omluvila jménem společnosti všem fanouškům. A dále nastínila, jaké změny lze v následujících dnech očekávat. Problémy s připojením na server budou ještě nějakou dobu trvat, dokud se situace nestabilizuje. Avšak vývojáři zjednodušili proces vytváření front, nyní se bude místo dvou čekacích řad vytvářet pouze jedna. Tím by se mělo zabránit potížím, kdy hráči například viděli, že jsou na pozici 500, ale náhle číslo skočilo na 3000. Měl by být také částečně vyřešený problém se sloučením PC a konzolových účtů. Tvůrci provedli úpravy v uživatelském rozhraní, které by nyní měly tuto možnost zpřístupnit. Hráči by také postupně měli získat své předměty z předchozího dílu. Tuto chybu údajně způsobila pomalá aktualizace inventáře účtů. Blizzard v příspěvku ujišťuje, že nikdo o své předměty nepřijde.

Dále by mělo dojít k odstranění bugu, který uzamyká postavy a předměty stávajícím hráčům. Chyba se objevuje kvůli funkci First Time User Experience, která se nesprávně aplikuje na dlouhodobé účty. Vývojáři však doporučují opětovné přihlášení, pokud se s tímto problémem setkáte. Zásadní změna také nastane v přihlášení do hry, a to od pátku 7. října. Pro připojení se nově nebude vyžadovat telefonní číslo pro SMS protekci u dlouhodobých uživatelů, kteří mají rovněž připojený Battle.net účet. Toto zabezpečení mělo zabránit přístupu hráčů s více účty, kteří tím chtěli narušit vývoj zápasů. Požadavek s SMS zabezpečením však zůstává pro nově příchozí hráče a starší účty nespárované s Battle.net. Blizzard bude pracovat na opravách i dalších chyb, které v příspěvku na fóru sepsali. Jisté tak je, že ještě nějakou dobu musí hráči počítat s komplikacemi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru