Overwatch 2, Blizzard Entertainment, Overwatch 2 v den vydání nefungoval kvůli DDoS útoku

Overwatch 2 v den vydání nefungoval kvůli DDoS útoku

Tak zní oficiální stanovisko Blizzardu. Nebyla to ale jen nedostupnost, která hráče trápí

Zdroj: Blizzard
5. 10. 2022
Název: Overwatch 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 10. 2022

Na včerejší 21. hodinu bylo naplánované vydání druhého dílu týmové střílečky Overwatch. O hře jsme toho v uplynulých týdnech a měsících napsali opravdu hodně, zejména v souvislosti s prazvláštním přijetím ze strany fanoušků, nečekanou změnou z prémiového na free to play model a nakonec také o způsobech převodu obsahu z prvního dílu a přístupu k odemykání jednotlivých hrdinů. Bylo toho hodně, proč jsme si chtěli vyzkoušet Overwatch 2 i my a konečně zjistit, jakým směrem se Blizzard ubírá, ovšem jak už bývá pro multiplayerové hry a jejich vydání typické, Overwatch 2 byl všechno, jen ne připraven k hraní.

V první řadě si hráči stěžovali na to, že servery Blizzardu nestíhají odbavovat ani samotné stahování hry, jehož rychlost v různou dobu a na různých platformách významně kolísala. Pokud jste tedy nestahovali hru v předstihu a pustili se do instalace s blížícím se zahájením hraní, mohli jste narazit už v tomto bodě. Mnohem závažnější ale byly virtuální fronty, které se tvořily v menu jednotlivých hráčů a čítaly desítky tisíc lidí. Čekání se protahovalo z čisté logiky věci – mnoho hráčů, málo serverových kapacit – nepříjemnosti se ale dostavily i ve chvíli, kdy hráči frontu vystáli, aby jim hra obratem oznámila chybu při hledání serveru a poslala je zase na konec zástupu. Sociální sítě se zaplavily zklamanými i rozzlobenými příspěvky, v nichž hráči připomínali například katastrofický start Diabla III nebo problémy spojované s MMORPG World of Warcraft.

Když už se ale v plošné míře nehrálo ani dvě hodiny po plánovaném launchi – i když některé regiony na tom s ohledem na denní dobu byly lépe a třeba asijské servery hráče odbavovaly vcelku bez problémů – ozval se Blizzard s oficiálním stanoviskem. Nezaznělo v něm ale nic o možném podcenění kapacit či zájmu ze strany hráčů, ale informace, že je Blizzard pod těžkým DDoS útokem, a ten je důvodem, proč se do hry dostává tak málo hráčů a proč jich mnohem více čeká před branami. „Naše servery jsou bohužel pod těžkým DDoS útokem. Týmy tvrdě pracují na tom, aby odklonily či zvládly tento problém. Díky za vaší trpělivost,“ napsal prezident Blizzardu Mike Ybarra na Twitteru. Informace o DDoS útoku přišla přibližně půl hodiny po prvním Ybarrově vyjádření, že se Blizzard potýká s neurčitými technickými problémy a nakonec zaznělo i očekávané, že jsou vývojáři s veškerou pokorou potěšeni zájmem hráčů.

Jenže pokud se někomu do hry nakonec přeci jen podařilo dostat, problémy tím rozhodně neskončily. Dosavadní nedostatky a chyby hry shrnuje vlákno na Redditu, pojmenované přiléhavě – Megavlákno Technických nedostatků. Shrnuje nahlášené problémy a reakce Blizzardu, vztahující se například na nemožnost připojit se v případě, pokud jste sjednocovali svůj konzolový účet s účtem na PC. Hráči rovněž postrádají části svého vybavení, kosmetické předměty nebo získanou herní měnu, která se buďto správně nepřevedla z prvního dílu nebo prostě zmizela. Overwatch 2 také ne ve všech případech adekvátně rozeznal, jestli daný hráč hraje zcela bezplatnou free to play verzi, nebo zda vlastní tzv. Watchpoint Pack v ceně 1000 Kč, který zahrnuje kosmetické předměty spolu s prvním placeným battle passem.

A pak tu jsou samozřejmě problémy týkající se samotného hraní, na které narazili ti, kdo se doslova probojovali až do zápasu. Na některých místech zlobí kamera, v módu Total Mayhem se může zaseknout progres pro odemykání postav, došlo k pomíchání dabingu u některých postav, v kariérním profilu nejsou dostupné záznamy ze zápasů ani jejich statistiky a průběžně byly a také nebyly dostupné některé mapy a módy. Po zklamání, které nutně nemusela vyvolat hra jako taková, se tak proto začínají ve větší míře objevovat kritické komentáře na podobu a celkový smysl druhého dílu, když na první pohled vypadá všechno stejně a ještě k tomu nic nefunguje. Hráči jsou navíc rozladění i proto, že se situace v průběhu noci výrazněji neuklidnila a v případech, kdy nemají k dispozici zaplacený obsah, požadují vrácení peněz a ostrými slovy rozhodně nešetří.

Pokud se stav hry umoudří, rádi bychom se na Overwatch 2 podívali spolu s vámi v živém vysílání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru