Outcast – A New Beginning, THQ Nordic, Outcast – A New Beginning vyjde v březnu

Outcast – A New Beginning vyjde v březnu

Cutter Slade se vrací po dlouhých 25 letech. Na planetě Adelpha ho čekají krásy i nebezpečí

Zdroj: THQ
4. 12. 2023
Název: Outcast – A New Beginning Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 15. 3. 2024

Společnost THQ Nordic oznámila (za doprovodu narážky na zítřejší uvedení traileru GTA VI), že Outcast – A New Beginning od belgických Appeal Studios vyjde 15. března 2024. Pokračování tak vyjde po téměř čtvrt století, jelikož první díl této dnes již kultovní sci-fi akční adventury vyšel již v létě 1999. Hra byla původně oznámena v roce 2021 během THQ Nordic 10th Anniversary Showcase pod názvem Outcast 2 – A New Beginning, letos však bylo od dvojky v názvu upuštěno. Hlavním hrdinou je opět starý známý Cutter Slade, jenž se vrací na mimozemskou planetu Adelpha.

Pro Sladea, bývalého příslušníka Navy SEAL, znamená návrat na Adelphu nové poslání, jelikož musí planetu zachránit a pomoci domorodým Talanům, aby se dokázali postavit robotickým vetřelcům. Svět planety bude bohatý, barevný a rozhodně má být co objevovat, k čemuž Slade využije i jetpacku, který mu umožní prozkoumávat veškerá zákoutí v otevřeném světě. Narazit může na tajemné chrámy, nejrůznější skrytá tajemství, ale samozřejmě i nebezpečí, které nebudou představovat jen nepřátelství nájezdníci, ale například i tamní zvěř. Do boje a střetů bude možné vyrazit s různorodými zbraněmi, které navíc lze upravovat pomocí jednotlivých modulů, a tím si sestavit ideální zbraň pro svůj styl hraní. Bližší pohled na soubojový systém navíc představil i nedávno vydaný trailer.

Vývojáři upustili od číslovky v názvu i kvůli tomu, aby dali jasně najevo, že není potřeba hrát první díl a že jim bude pokračování přístupné i navzdory dosavadní neznalosti Outcastu. K příběhu má být možné přistupovat svým vlastním tempem a klidně se dle libosti kochat, zatímco se budou postupně seznamovat s prastarou talanskou kulturou a jejich vychytávkami, obdivovat tamní přírodní krásy, ale samozřejmě se chystat na boj s nepřítelem. Znalce hry nicméně potěší, že na A New Beginning pracovali nejen původní vývojáři, ale i skladatel Lennie Moore, jenž se postaral právě o soundtrack první hry.

Outcast – A New Beginning vychází na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru