MultiVersus, Warner Bros. Interactive Entertainment, Otevřená beta MultiVersus skončí v červnu

Otevřená beta MultiVersus skončí v červnu

Skomírající bojovka bude vypnuta a dočká se přepracování. Má se vrátit na začátku 2024

Zdroj: Warner Bros. Interactive Entertainment
28. 3. 2023
Název: MultiVersus Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 28. 5. 2024

Free-to-play bojovka s hrdiny a postavičkami ze světů patřících společnosti Warner Bros. loni v létě pobláznila spoustu hráčů. Stalo se tak právem, jelikož kromě zajímavé nabídky různorodých bojovníků se jednalo o vizuálně i hratelně přitažlivou mlátičku. Otevřená beta začala 26. července a jen na Steamu zaujala desítky tisíc lidí, přičemž další hráli i na konzolích. Už v srpnu se MultiVersus mohlo chlubit více než 10 miliony hráči, kteří si jej zkusili, postupně však začal zájem opadat. Jaká je tedy nejbližší budoucnost hry?

Lehko nabyl, lehko pozbyl. I tak by se dalo o hráčské základně v případě MultiVersus mluvit. Hra sice získala ocenění za nejlepší bojovku na The Game Awards 2022, kde porazila například i další loňský hit Sifu, ale zájem skutečně stále více opadal. V únoru byla zmiňována nemilosrdná statistika a data, která udávala, že hra minimálně na Steamu přišla o 99 % hráčů, což zrovna povzbudivě nezní. Hráči začali po prvotním nadšení odcházet především kvůli nedostatku nového obsahu, resp. frekvenci, s kterou do hry přicházel. Na druhou stranu se jedná o otevřenou betu, a tak současný stav není pro MultiVersus nutně rozsudkem smrti. Vývojáři z Player First Games včera poděkovali komunitě za jejich nadšení i neocenitelnou zpětnou vazbu a svěřili se se svými plány ohledně hry v nadcházejících měsících.

„Během otevřené bety jsme usilovně pracovali na budování herního zážitku a jsme vděční za veškerou inspiraci, kterou jste nám dali,“ stojí v prohlášení s tím, že pro ně byla beta důležitým odrazovým můstkem pro další práce na hře a její směřování. Vývojáři si jsou vědomi toho, že před sebou ještě mají velké množství práce. Na základě zpětné vazby se zaměří právě na přísun nového obsahu včetně postav, map a režimů, ale budou také pracovat na dalších vylepšeních. Do nich se pustí po 25. červnu, kdy bude otevřená beta uzavřena a hra začne dočasně fungovat pouze v režimu offline, zároveň pak od dubna nebudou do hry přicházet žádné nové aktualizace. Online režimy a funkce nebudou dostupné a tréninková místnost The Lab bude fungovat pouze v omezeném režimu. Tato situace potrvá až do začátku roku 2024, kdy by mělo dojít k plnohodnotnému spuštění hry.

Hráči se však dle vývojářů nemusí obávat, že by přišli o svůj postup a předměty, jelikož se vše přesune do plné verze. Ta má nabídnout velké množství nového obsahu a funkcí, ovšem detaily budou upřesněny až později. Pokud jste dosud MultiVersus nevyzkoušeli, ale láká vás, můžete si jej stáhnout až do 4. dubna, kdy dojde ke stažení z nabídky digitálních obchodů. Season 2 Battle Pass je pak prodloužen až do 25. června 2023. „Víme, že tyto novinky mohou být zklamáním, ale buďte si jisti, že se MultiVersus vrátí,“ slibují vývojáři. Uvidíme, zda se hře podaří v roce 2024 chytit druhý dech a na co vše se budou moci hráči těšit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru