Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Oficiální mod editor pro Zaklínače 3 je již dostupný

Oficiální mod editor pro Zaklínače 3 je již dostupný

Tvůrci se mohou pustit v rámci testování do práce. CD Projekt dal přístup téměř ke všemu

Zdroj: CD Projekt
18. 4. 2024
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Modování Zaklínače není žádnou novinkou ani ničím ojedinělým, už brzy se však zpřístupní i dalším potenciálním tvůrcům. V půlce listopadu CD Projekt oznámil, že pracují na oficiálním mod editoru pro Zaklínače 3, kterého bychom se měli dočkat v průběhu letošního roku a navíc zdarma. Nyní již víme, že se nový nástroj jmenuje The Witcher 3 REDkit, a zároveň si můžeme udělat první představu, co všechno s ním moddeři budou moci provádět. Ačkoli ještě neznáme datum plnohodnotného vydání a zpřístupnění pro všechny, už teď je REDkit dostupný v rámci testu na Steamu, do kterého lze zažádat o přístup.

Na REDkitu společně s CD Projektem pracuje studio Yigsoft, přičemž někteří pamětníci si možná vybaví, že název REDkit nesl i nástroj z roku 2013, který byl určen pro modování Zaklínače 2. REDkit pro Zaklínače 3 by však měl zacházet ještě dál, ostatně stejně jako samotná hra. Vývojáři lákají na celou „říši možností“ a dosud neviděné způsoby rozšiřování a obohacování hry. Hráči a moddeři se tak mohou pustit do tvorby nových úkolů včetně postav, předmětů či animací, zatímco mají k dispozici téměř celou hru a její obsah, který mohou využívat a upravovat k obrazu svému. Samozřejmě i za přispění externích nástrojů a programů. Samotný nástroj ne navržen tak, aby s ním dokázali pracovat i ti, jimž byla tvorba modifikací dosud nedostupná kvůli neznalosti postupu, jak se hrou pracovat neoficiální cestou. „Jediným limitem je vaše představivost,“ slibují autoři editoru. Nabízí se tak možnost vytvořit i celá nová dobrodružství. „Witcher 3 REDkit je více než jen nástroj pro vývoj her – je to milostný dopis naší komunitě!“ dodávají rovněž vývojáři.

Vydání oficiálního editoru po dlouhých devíti letech od prvního uvedení třetího Zaklínače na trh je ideálním způsobem, jak poslední z dílů Geraltovy trilogie udržet při životě. A zároveň může sloužit i jako upomínka na interní REDengine, který v příštích hrách nahrazuje Unreal Engine 5. Na Steamu se počítá i s podporou Steam Workshop, skrze který bude možné ještě snáze sdílet vytvořený obsah s ostatními, majitelé hry na jiných platformách se ale budou moc i nadále spolehnout například na Nexus Mods. I nadále však platí, že editor je určen pouze pro PC, a to jak pro tvorbu, tak po využívání vytvořeného obsahu. Přístup k testovací verzi na Steamu je schvalován postupně, nikoli okamžitě po zažádání. Pro práci s ním je pochopitelně zapotřebí mít nainstalovanou i samotnou hru.

Vydání plné verze The Witcher 3 REDki je naplánováno na konec roku.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru