Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Zaklínač 3 obdrží oficiální mod editor

Zaklínač 3 obdrží oficiální mod editor

Vyjde příští rok a bude zdarma. Nový nástroj otevře modding komunitu dalším tvůrcům

Zdroj: CD Projekt
15. 11. 2023
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Třetí Zaklínač vyšel už před více než osmi lety, ale navzdory tomu zájem o něj neopadá, a to jak ze strany hráčů, tak i samotných vývojářů. Na konci loňského roku dodali hráčům hru v nové next-gen verzi pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series, ale tím k radosti fanoušků nehodlají skončit. Zaklínač 3: Divoký hon nově obohatí oficiální mod editor, na němž vývojáři momentálně pracují, jak oznámil dnes CD Projekt. Editor bude k dispozici zcela zdarma a dočkat bychom se jej měli někdy v průběhu příštího roku.

„S radostí oznamujeme, že pracujeme na mod editoru pro Zaklínače 3: Divoký hon,“ stojí v novém příspěvku. „Umožní vám vytvářet své vlastní zážitky ve hře tím, že vytvoříte něco zcela nového nebo upravíte existující úkoly a obsah,“ vysvětlují vývojáři, ale konkrétnější zatím bohužel nebyli, pomineme-li ono plánované vydání v roce 2024. Jedinou doplňující informací zatím je, že mod editor dorazí pouze na PC, jak bylo uvedeno v odpovědi na jeden z dotazů na Twitteru, ovšem na další informace či ukázky ohledně podoby, funkcím a ovládání editoru si budeme muset ještě nějaký čas počkat.

Nelze však zpochybnit, že může editor hře vdechnout další život podobně jako next-gen verze a přitáhnout zpět například i hráče, pro které hra už nenabízela nic nového. Zaklínač 3 se navíc už od svého vydání těšil velké náklonosti modderské komunity, jež se pustila do nejrůznějších úprav, přičemž některé z modifikací navíc CD Projekt oficiálně zahrnul do next-gen upgradu. Nový nástroj přímo určený pro hrátky se hrou tak umožní modderům provádět ve hře ještě větší kouzla než doposud.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru