The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Oficiálně: The Last of Us Part II obdrží remaster

Oficiálně: The Last of Us Part II obdrží remaster

Po úniku traileru i data vydání Sony novou verzi oznámila. K dispozici bude upgrade z PS4

Zdroj: Naughty Dog
18. 11. 2023
Název: The Last of Us Part II Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:
Datum vydání:
19. 1. 2024 (PlayStation 5)

Tak je to oficiální a ani jsme nemuseli dlouho čekat. V podstatě vůbec. Nová verze je skutečností a nese název The Last of Us Part II Remastered, jak mnozí očekávali po vzoru remasteru prvního dílu. Na možné blížící se oznámení včera upozornil uživatel PlayStation Game Size, který si všiml záznamu nativní verze pro PlayStation 5 v databázi, později informaci ověřil ještě Tom Henderson z Insider Gaming. Právě ten jako první exkluzivně zveřejnil oznamovací trailer, datum vydání i popis produktu. Krátce nato však titul oznámila i sama společnost Sony a dočkáme se jej už 19. ledna 2024.

Nativní verze pro PlayStation 5 má vylepšit hru způsoby, které v době vydání na PlayStation 4 v roce 2020 ještě nebyly možné. To zahrnuje výrazná grafická vylepšení jako větší rozlišení textur, větší úroveň detailů, lepší dohlednost, stíny, animace a další. Nebude chybět nativní výstup v rozlišení 4K v rámci režimu fidelity, performance režim pak bude do 4K upscaleovat rozlišení 1440p. výrazné zrychlení načítání a plnou podporu ovladače DualSense.

Novinkou bude herní režim rogulike survival nazvaný No Return, v němž bude možné hrát za celou řadu odemykatelných postav včetně těch dosud nehratelných, každá z nich nabídne svůj jedinečný styl a vlastnosti. Půjde o náhodné střety a každá výzva nabídne jiné nepřátele a zavítáme na různá místa z Part II, závěrem pak staneme i proti bossům. K dispozici budou i takzvané Lost Levels, které nabídnou k prozkoumání i tři nové levely, ovšem ve velmi raném stádiu vývoje, neboť jde o levely, jež to do plné hry nakonec nedopracovaly.

Navíc se budou moci hráči podívat i do minulosti hry a dozvědět se více o jejím vývoji. Remastered verze bude obsahovat hodiny komentářů od vývojářů, které během hraní umožní další vhled, přičemž komentář bude dostupný i pro již zmíněné vystřižené úrovně. Komentáře se ujali režisér Neil Druckmann, narrative lead Halley Gross a herci Troy Baker, Ashley Johnson a Laura Bailey. Milovníci hudby se mohou těšit na režim Guitar Free Play, který nabídne další odemykatelné nástroje a hráči budou moci muzicírovat za další postavy na různých místech. Fanoušci výzev se budou moci pustit do režimu speedrun a zápolit s ostatními v žebříčku nejlepších časů a bude možné získat i další skiny pro Ellie i Abby. Už původní verze nabízela obrovské možnosti přístupnosti, po vzoru Part I nyní přibyde indikování řeči skrze vibrace a nebude chybět ani zvukový popis.

The Last of Us Part II Remastered se stane definitivní verzí a podle vývojářů zároveň tím nejlepším způsobem, jak hru hrát a prožít. Od 5. prosince bude možné hru předobjednat, a to ve standardní i speciální WLF edici, která bude obsahovat steelbook, sadu čtyř pinů, nášivku Washington Liberation, a 47 sběratelských karet Society of Champions, z nichž osm bude holografických. To ovšem nemusí zajímat již stávající majitele hry ve verzi pro PlayStation 4, kteří budou moci v případě zájmu upgradeovat na digitální verzi Remastered za 10 dolarů. Kromě toho bude možné importovat uložené pozice z PS4 verze do té pro PS5. O verzi pro PC zatím nepadla zmínka.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Další články
Nahoru