Suicide Squad: Kill the Justice League, Warner Bros. Interactive Entertainment, O Suicide Squad je na Steamu menší zájem než o Avengers

Suicide Squad hraje na PC míň lidí než Avengers po vydání

Souboj komiksových her vyhrává Marvel. Suicide Squad má na Steamu jen 13 tisíc hráčů

Zdroj: Warner Bros.
4. 2. 2024

V pátek 2. února se mohli do hraní Suicide Squad: Kill The Justice League pustit i ti hráči, kteří si koupí dražší edice nezajistili 72hodinový předběžný přístup. A dáváme stranou, že ne všichni majitelé oné edice Deluxe vlastně mohli early access kvůli problémům se servery využít, za což následně dostali od vydavatelů z Warner Bros. odškodné ve výši 20 dolarů v herní měně pro budoucí nákupy. Buď jak buď, v pátek hra „skutečně“ odstartovala a minimálně na Steamu tak bylo možné třeba díky SteamDB sledovat živé statistiky o počtech aktivních hráčů. Jistě, jde o jedinou platformu a čísla z Xboxu či PlayStationu neznáme, na druhou stranu bývají právě statistiky ze Steamu poměrně jasným ukazatelem celkového zájmu, a podle nich si novinka od Rocksteady nestojí zrovna dobře.

Zdroj: SteamDB

Jak mezi prvními poukázal magazín PCGamesN, ve hře se první den po standardním vydání 2. února sešlo o polovinu méně hráčů než svého času těsně po vydání v jiné komiksové hře – Marvel’s Avengers. Ačkoliv nejde hry porovnávat mezi sebou jen na základě jediné metriky, historie ukázala, že koncept Avengers, který se do určité míry zrcadlí v hratelnosti Suicide Squad, se v podání vývojářů z Crystal Dynamics neprojevil jako dostatečně chytlavý a hra přes četná zaškobrtnutí byla nakonec tři roky po svém vydání odpojena od podpory. A ačkoliv je stále funkční a na Steamu ji momentálně hraje kolem 300 lidí, nálada kolem Suicide Squad nutí tento případ připomínat a porovnávat.

Co se týče konkrétních čísel, v den vydání si na Steamu zahrálo Avengers 29 916 hráčů, zatímco Suicide Squad dokázalo první den přilákat 12 667. Jde o nejvyšší naměřený počet hráčů v pátek 2. února s tím, že dny před tím i kvůli zmíněným chybám a přístupu pouze skrze edici Deluxe byla čísla výrazně nižší a hru si v jednu chvíli pustilo jen 7152 hráčů. Pokud jde o čísla aktuální, z víkendu, hranici se podařilo posunout na úroveň 13 459 hráčů, s přicházejícím pracovním týdnem se ale nezdá, že by se měly počty hráčů nějak dramaticky zvyšovat. Naopak, střízlivé je očekávat spíše opak a s nadějí vyhlížet ke slíbeným DLC a celkové podpoře.

Rocksteady už před vydáním své hry mluvili o ambiciózních plánech na obsah, který dorazí v průběhu nadcházejících měsíců, a to včetně nových hratelných postav. Jako první dorazí do hry Joker, ale plánují se i další, kteří navíc budou hráčům k dispozici zdarma ve snaze netříštit komunitu. Všeobecně tak může mít Suicide Squad silnější „ocas“, pokud se vývojářům skutečně podaří nastavit vhodné tempo přidávání nových věcí a rozšiřování celkového zážitku. Pořád se ostatně bavíme o hře od Rocksteady, autorů uznávané Arkhamské série s Batmanem, za který si vydobyli slávu a respekt mezi hráči komiksových her. Snad tedy mají lidé z Rocksteady něco dalšího v rukávu, aby hráče přilákali a mohli se o hru starat v mnohem lepší atmosféře, než jaká ji momentálně obestírá. Na naší recenzi pracujeme.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru