The Witcher (Nová sága), CD Projekt, Nový Zaklínač má posunout limity série i RPG

Nový Zaklínač má posunout limity série i RPG

Vedoucí vývoje promluvil o směřování. Zmínka o Geraltovi vyvolává otázky

Zdroj: CD Projekt
6. 12. 2023
Název: The Witcher (Nová sága) Vývojář: Vydavatel: Žánr:

Včera vydal CD Projekt update 2.1 pro Cyberpunk 2077, čímž už zřejmě definitivně zakončil jeho dlouhou cestu. Nyní se mohou vývojáři plně soustředit nejen na pokračování, ale i na novou trilogii Zaklínače, jejíž první díl známe zatím pod označením Polaris. Tento projekt vede Sebastian Kalemba, jenž v CD Projektu začal právě Zaklínačem 3, aby se později přesunul k Cyberpunku a nakonec převzal otěže dalšího zaklínačského dobrodružství. Kalemba se minulý týden zúčastnil veletrhu Milan Games Week 2023, kde jej ohledně prací na novém dílu vyzpovídal italský magazín Lega Nerd.

V tuto chvíli zatím ještě není o čem konkrétním mluvit, přesto Kalemba učinil několik zajímavých pomrknutí směrem k dlouholetým fanouškům hry i Geralta. Kalemba nepřekvapivě potvrdil, že je nový Zaklínač vzdálen ještě několik let, což znamená značný odstup od třetího dílu, a proto si vývojáři uvědomují, že budou muset zaujmout nejen původní fanoušky, ale i zcela nové hráčské publikum a vytvořit kolem hry v podstatě celou novou komunitu. Dle Kalembových slov by rádi kráčeli po stejné cestě, ale zároveň nechtějí přijít se stejnou hrou, proto musí v jistém směru dojít k inovacím, ovšem stále v mezích nastaveného světa hry a loru. Hlavním cílem a myšlenkou je překonat nastavené limity a Zaklínače posunout zase dál z hlediska intenzity a hratelnosti. Důležitou myšlenkou také zůstává snaha o vytvoření něčeho nového, než co je běžně vídáno v žánru RPG, ať už to ve finále znamená cokoliv. Kalemba rovněž zmínil naprosto zásadní význam příběhu, ale konkrétní ohledně děje či zápletky bohužel nebyl.

V této souvislosti nicméně Kalemba zmínil i zaklínače Geralta, což podnítilo spekulace a vedlo k místy trochu překrouceným výkladům. Některé herní weby včetně tuzemských začaly Kalembova slova interpretovat jako potvrzení Geralta coby protagonisty, což se však zdá v tuto chvíli spíše jako chyba a nejasnost překladu či jednoduše zbožné přání. Pro jistotu jsme se nespoléhali na anglický překlad ani dílo automatického překladače, ale obrátili jsme se na překladatelku, díky čemuž se dozvídáme, že to alespoň zatím nebude s Geraltem tak jasné. Kalemba uvedl, že bude nová hra představovat skvělý vstupní bod pro nováčky, kteří byli předchozími Zaklínači nepolíbeni, ale že pamatují i na ty, kteří jsou jejich fanoušky a samozřejmě i fanoušky samotného Geralta a jeho dobrodružství. O konkrétním Geraltově zapojení slovo nepadlo, ovšem nelze popřít, že se možná Kalemba snažil být záměrně tajemný a tak trochu lákat a zaujmout.

Hodí se zmínit, že ani sám Geralt, respektive jeho anglický představitel Doug Cockle, rovněž nemá nejmenší tušení, o čem nadcházející Zaklínač bude. Přesněji řečeno kromě toho, že Geralt nebude tím hlavním, na co se příběh soustředí, jak uvedl pro magazín IGN minulý týden. Stále však nelze vyloučit, že by se mohl Geralt ve hře nějakým způsobem objevit nebo že game director Polaris měl na mysli další projekty – například remake prvního dílu – který by mohl dlouholetým fanouškům padnout do vkusu. Minimálně v tuto chvíli je ale potřeba již zmíněné Kalembovo vyjádření brát spíše s rezervou než jako potvrzení. Pravdu se nicméně v dohledné době asi jen tak nedozvíme a na nového Zaklínače si ještě nějaký ten pátek počkáme.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru