Cyberpunk 2077, CD Projekt, Cyberpunk 2077 s updatem 2.1 zprovozní metro

Cyberpunk 2077 s updatem 2.1 zprovozní metro

Aktualizace je překvapivě velká. Dojde na nové závody, vylepšené souboje i romantiku

Zdroj: CD Projekt
1. 12. 2023
Název: Cyberpunk 2077 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: , Datum vydání: 10. 12. 2020

Společnost CD Projekt včera oznámila další update do Cyberpunku 2077, který vyjde u příležitosti vydání ultimátní edice hry s rozšířením Phantom Liberty, tedy 5. prosince 2023. Na dnešní odpoledne si vývojáři nachystali speciální stream, během něhož měli v úmyslu představit novinky, které hru obohatí. Už předem slibovali, že nepůjde o žádné drobnosti, ale že se můžeme těšit na výrazné herní prvky, které hru posunou zase o trochu dál. Tak tomu skutečně je, přičemž nejzásadnějším oznámením je především zprovoznění metra. Vzpomínáte si ještě na trailer z E3 2018?

Na metro a systém městské hromadné dopravy se řada hráčů těšila právě na základě, ale do hry se nedostalo, což se nyní mění, nepočítáme-li dřívější snahy modderské komunity. V Night City je v provozu celkem pět linek a zahrnuje 19 stanic, k nimž samozřejmě bude dostupná mapa, a hráči si budou moci vychutnat cestování po městě se vším všudy. Metro lze však využít i čistě jen jako bod rychlého cestování, případně lze samotnou jízdu přeskočit dle libosti. Podle quest directora Pawła Saska má systém městské hromadné dopravy zase trochu umocnit ponoření se do hry. Pokud zvolíte tento způsob dopravy, možná vám bude chybět hudba a rádio v autě, nově si však můžete nosit přenosné a tak naladit svou oblíbenou stanici kdykoli, respektive mimo rozhovory a nascriptovanou hudbou.

Rozšíření se dočká závodění, které nově nabídne další zajímavé závody. Nejprve bude nutné splnit již obsažené od Claire Russell, poté je kontaktuje organizátor závodu a představí další možnosti, kde pořádně šlápnout na pedál. Hru také obohatí další vozidla, mezi něž patří i Porsche 911 Johnnyho Silverhanda a pět nových motocyklů, jež se zároveň dočkaly vylepšení, přičemž bychom se zde měli dočkat i jakéhosi příběhového pozadí. Pokud si chcete během jízdy na motorce zaházet noži, nyní to už bude možné, a nefunkční dálnice v Night City bude odteď plně v provozu a hlavně s provozem. Vylepšení se týká i soubojů s bossy, čímž vývojáři reagují především na střetnutí hráčů s Adamem Smasherem, které ne vždy dopadlo tak, jak sami zamýšleli. Také mělo nějak dojít na romantická setkávání a povyražení s ostatními postavami. Dále pomysleli opět i na přístupnost, která bude mít nově v nastavení speciálně vyhrazenou sekci, do níž se přesunou některé již zahrnuté možnosti. K dispozici však budou i některé nové, například deaktivování odpočtu v minihře s hackováním. Je toho ovšem ještě mnohem více, všechny detaily nicméně CD Projekt zveřejní až v souvislosti s vydáním.

Předchozí bezplatná velká aktualizace 2.0 související s Phantom Liberty výrazně proměnila základní hru a nabídla to, co bylo původně slibováno. Tehdy se očekávalo, že půjde o poslední update, než došlo na včerejší překvapivé oznámení. Ultimátní edice má každopádně představovat i ultimátní nabídku a řešení, jak hru hrát, čili nyní si budou moci hráči Cyberpunk 2077 a Phantom Liberty užít se vším všudy.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru