Sherlock Holmes The Awakened (remake), Frogwares, Nový Sherlock Holmes bude mít češtinu a ukazuje první trailer

Nový Sherlock bude mít češtinu a ukazuje první trailer

O lokalizaci se postará známý překladatel. Autoři úspěšně rozjeli kampaň na Kickstarteru

Zdroj: Frogwares
5. 8. 2022
Název: Sherlock Holmes The Awakened (remake) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 11. 4. 2023

Minulý týden jsme vám důkladně představili nově oznámený remake/reimaginaci adventury Sherlock Holmes The Awakened od ukrajinského studia Frogwares. Tehdy jsme se dozvěděli, že hra nabídne nejen novou grafiku, ale také obsah a přepsaný scénář, aby formálně navázala na poslední díl s podtitulem Chapter One, což byl prequel celé detektivní série. Autoři se dopodrobna rozpovídali o všech možných aspektech hry, vysvětlili, proč si ve stínu probíhajícího konfliktu vybrali právě tento projekt, ukázali první screenshoty i artworky a lákali na brzké spuštění crowdfundingové kampaně na Kickstarteru, která jim má pomoci vývoj zafinancovat.

Neviděli jsem ale hru v chodu a samotná kampaň ještě neběžela. To se nyní změnilo. Spustil se Kickstarter, dočkali jsme se první upoutávky a společně s ní i dalších podrobností. Venku vlastně není jen jedno video, ale hned dvě. Premiérový trailer a vedle něj také vývojářský deníček. Lovecraftovský crossover hráče a podporovatele rozhodně zaujal. V tuto chvíli už má na Kickstarteru vybráno přes 90 tisíc dolarů, přičemž autoři žádali jen o necelých 72 tisíc. Hru již podpořilo skoro 1600 lidí a do konce kampaně přitom ještě zbývá 29 dní. Kampaň znovu celou hru důkladně představuje, ale v tomto smyslu vás raději odkážeme na náš obsáhlý první článek. Vývojáře je možné podpořit libovolnou částkou, a to třeba i bez nároku na odměnu. Za 35 eur už můžete získat hru v digitální verzi, nějaké bonusy či poděkování.

České hráče ale už od oznámení hry zajímalo také to, zda se podobně jako v případě starších dílů můžeme těšit na české titulky. Sám jsem předpokládal, že tomu tak bude. A skutečně, Petr Ticháček potvrdil, že se stal překladatelem hry. “Stejně jako v případě předchozích tří projektů této ukrajinské společnosti bude mít i Sherlock Holmes The Awakened české titulky a to přímo v den vydání a na všech platformách, pro které je připravován,” láká Petr. Potvrzuje navíc, že minimálně co se dialogů týče, autoři nepřehánějí, když říkají, že titul bude výrazně přepracovaný ve srovnání s originálem z roku 2007. “Před 15 lety jsem měl tu čest přeložit do češtiny i původní verzi hry, která v Česku a na Slovensku vyšla s podtitulem Procitnutí, a v herních textech nezůstal kámen na kameni,” dodává Petr.

Nová verze Sherlock Holmes The Awakened míří PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Zatím nemá stanovené přesné datum vydání, ale vyjít by měla někdy v polovině roku 2023, nebo dokonce ještě dříve. Jedná se o detektivní hororovou adventuru s lovecraftovskými prvky, kterou samotní autoři popisují jako setkání Sherlocka Holmese s Cthulhu. Příběh autoři ve srovnání s původní hrou pozměnili a bude přímo navazovat na Chapter One. Mladý Sherlock se v Londýně seznámí s Watsonem a budou řešit svůj první společný případ, který je podle autorů osudově sblíží. Jde prý o klíčový moment, při němž se utuží jejích přátelství a udělá z nich postavy, které známe. Novou verzi pohání technologie Unreal Engine 4 od Epic Games.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru