Frogwares oznamují (staro)nového Sherlocka Holmese

Velký grafický i obsahový remake The Awakened bude pokračovat v příběhu Chapter One

Zdroj: Frogwares
28. 7. 2022

Ukrajinské studio Frogwares navzdory válce pokračuje v práci a je neuvěřitelně aktivní i v této době. Dnes nás jeho autoři překvapili informací, že pracují na remaku adventury Sherlock Holmes: The Awakened z roku 2007, která se už o rok později dočkala remasteru. Podle vývojářů se tentokrát nicméně jedná nejen o masivní přepracování podoby, ale také scénáře původního lovecraftovského crossoveru.

Jde o temný příběh inspirovaný Lovecraftem. Hlavním hrdinou je mladý Sherlock, kterého v Londýně čeká jeho první velký případ.

Po ruské invazi na Ukrajinu musel podle aktuálního vyjádření tým přestat pracovat na svém posledním projektu. Do vylepšené verze The Awakened se studio pustilo, protože věří, že to je něco, co za stávajících okolností vývojáři zvládnou. Kvůli dalším překážkám se zase rozhodli obrátit s pomocí o financování hry na fanoušky na Kickstarteru. Hráči tak mohou tým podpořit, získat titul výhodněji a k němu navíc nějaké odměny.

Remake Sherlock Holmes The Awakened míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Už jsme o něm mimochodem psali, ale to jsem ještě nevěděli, o co půjde, protože dříve o tomto novém titulu Frogwares referovali jako o projektu Palianytsia. Jak už bylo řečeno, jde o temný příběh inspirovaný Lovecraftem. Hlavním hrdinou je mladý Sherlock, kterého v Londýně čeká jeho první velký případ.

Crowdfundingová kampaň na Kickstarteru by měla brzy začít a pomoci zajistit poslední finanční prostředky. První video a další podrobnosti plánují autoři zveřejnit společně s kampaní. Zatím máme k dispozici základní materiály a informace. Mladý Sherlock se poprvé spojí s Johnem Watsonem, ale zdánlivě obyčejný případ se rychle vyvine v záhadu plnou okultismu, konspirací a motivů Cthulhu. S dvojicí hlavních hrdinů se vypravíme do čtyř lokací – do viktoriánského Londýna, švýcarské psychiatrické léčebny, New Orleans a na skotskou vysočinu. Tady všude se máme snažit oddělit realitu od nadpřirozena.

Proč si tohle téma tým vybral? Využít hororové události The Awakened a pokračovat v příběhu mladého Holmese je prý něco, o čem autoři už nějakou dobu uvažovali. Je to prý skvělý základ pro chvíli, kdy se Sherlock stával tím, koho tak dobře známe. Vývojáři chtějí pokračovat v Sherlock Holmes Chapter One a naznačit, co se přihodilo, že se z něj stala tak netradiční postava. Je to podle nich také skvělá příležitost odhalit, jak se upevnilo zvláštní pouto mezi Holmesem a Watsonem. To je něco, co podle svých slov v Chapter One záměrně nezkoumali. Ale zajímá je to a tenhle zážitek je má osudově spojit dohromady.

Je to prostě podle Frogwares úplně nová hra, která jen využívá původní premisu a základní zápletku. Scénář je upraven tak, aby šlo události The Awakened propojit s mladším Sherlockem.

Tým říká, že remake chtěl udělat už dřív, ale válka prý rozhodla, že se tak stane právě teď. Díky tomu, že základ hry existuje, je prý snazší v této situaci odhadnout vývojový cyklus. To podle svých slov autoři v této nejisté době potřebují, víc předvídatelnosti. Přesto vývojáři od základu přepracují po technické stránce celou hru. Nerecyklují assety ani původní kód. Hra poběží na Unreal Enginu 4 a bude používat nové modely nebo přepracované prvky z Chapter One. Autoři přidají nové herní mechanismy a předělají ty původní, aby rozšířili způsoby, jak hráči řeší případy.

Změny v příběhu a časovém rámci znamenají rovněž, že se pořídí nový dabing. Nová bude práce s kamerou jako u moderních her, interface, animace i cut scény, vyjmenovává studio. Je to prostě podle Frogwares úplně nová hra, která jen využívá původní premisu a základní zápletku. Scénář je upraven tak, aby šlo události The Awakened propojit s mladším Sherlockem. Větší důraz se klade na vztah s Watsonem, ale drobné změny se týkají i případů a nové budou některé vedlejší questy.

Pokud jde o úpravy scénáře, původní Sherlock Holmes The Awakened byl samostatnou hrou a příběhem se starším Holmesem a Watsonem. Se základní kostrou byli autoři spokojení, obstála podle nich i ve zkoušce časem a řada lidí jim údajně řekla, že titul považuje za jeden z nejlepších herních příběhů inspirovaných mýtem Cthulhu. Základy jsou proto stejné, ale scénář je upraven tak, aby šlo o přímé pokračování Chapter One a mladého Sherlocka. Příběh je situován pár let po událostech na Cordoně. Watson už je po boku slavného detektiva, ale zatím ještě nejsou úplní přátelé, jak je známe, a tohle bude jejich první společný velký případ. Jejich vzájemné interakce jsou proto přepsané, aby odpovídaly této nové realitě.

Kromě nových vedlejších úkolů fanoušci ale narazí v případech i na pár dalších změn. Proměnit se má třeba závěr hry, který má lépe reflektovat, jaký psychologický dopad mají události na oba aktéry. Téma lovecraftovského hororu není jinak Frogwares vůbec cizí. Kromě Sherlocka k němu už přilnuli také v jejich neoficiální lovecraftovské hře The Sinking City.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru