Halo: Combat Evolved, MacSoft, Xbox Game Studios, Nový remaster Halo může vyjít i na PlayStation

Nový remaster Halo může vyjít i na PlayStation

Respektovaný novinář jmenuje tituly Microsoftu, které podle něj zamíří na konzoli od Sony

Zdroj: Microsoft
7. 6. 2024

Objevila se neoficiální zpráva, že Microsoft plánuje vydat další vylepšenou verzi prvního dílu série Halo s podtitulem Combat Evolved. Remaster klasiky od studia Bungie by se tentokrát mohl objevit i na PlayStationu. Uvedl to Tom Warren z magazínu The Verge v newsletteru Notepad (via Eurogamer). Vývoj remasteru má být teprve na začátku. Otázkou zůstává, co by měla vylepšená verze nabídnout, nebo udělat jinak než verze, která je už obsažená v Halo: The Master Chief Collection.

Jde o jeden z titulů, které v rámci multiplatformní iniciativy nazvané Project Latitude zvažuje Microsoft poslat i na PlayStation. Těmi dalšími mají být Doom: The Dark Ages, Senua’s Saga Hellblade II, Starfield, Age of Empires II: Definitive Edition a Age of Mythology. Podle Warrena ale pořád nejde o kompletní multiplatformní strategii pro celé portfolio.

Xbox a PC exkluzivní mají zůstat třeba nové tituly ze sérií Gears nebo Fable. A také novinka od autorů We Happy Few ze studia Compulsion Games. Jde o dříve představenou hru South of Midnight. Všechny tyto projekty by se podle Warrena měly objevit na akci Microsoftu už tento víkend. Zprávy o plánech MS na multiplatformní vydání se k nám v posledních týdnech dostaly hned z několika zdrojů a má na ně údajně tlačit nejvyšší vedení firmy. Zdá se, že po růstu herní divize jde Microsoftu mnohem víc o to, aby také přinášela zisk.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru