Mass Effect (nový), Electronic Arts, Nový Mass Effect má vyjít až za několik dlouhých let

Nový Mass Effect má vyjít až za několik dlouhých let

Insideři se shodují v tom, že čekat budeme dlouho. Podle někoho 4 roky, podle jiného 6 let

Zdroj: EA
10. 11. 2023
Název: Mass Effect (nový) Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Před pár dny proběhl takzvaný N7 Day, tedy jakýsi svátek série Mass Effect. Vývojáři ze studia BioWare si při této příležitosti tradičně pro fanoušky nachystali další střípek v rámci svého lákání na pokračování. Nový Mass Effect byl oznámen na konci roku 2020 během The Game Awards, v listopadu 2021 jsme se dočkali prvního plakátu a loni pak šifrované zprávy, jejíž původkyní byla hráčům dobře známá Liara. Během letošního N7 Day byl po vyluštění a zveřejnění jednotlivých částí odhalen krátký teaser, který sice na cosi láká, ale mnoho odpovědí doufajícím a spekulujícím fanouškům bohužel nepřináší. Zatím se však zdá, že taková situace může ještě pár let trvat.

BioWare se podobně jako mnoho dalších studií v poslední době pustilo do restrukturalizace, přičemž došlo i na propouštění. To ovšem nemělo nijak ovlivnit vývoj pokračování série Dragon Age, které je v tuto chvíli pro studio primárním projektem. Ačkoli jsme o právě vyvíjeném Dragon Age: Dreadwolf v nedávné době něco málo slyšeli a před rokem měli vývojáři dosáhnout významného milníku, kdy měl být titul hratelný od začátku do konce, už delší dobu postrádáme další pohled na hru a především pak datum vydání. Na základě dřívějších zákulisních informací se předpokládalo, že by mohla hra vyjít letos, ale dosud jsme se nedočkali dalších detailů. Hra samotná pak byla oznámena už v roce 2018. A podle Jeffa Grubba má podobný dlouhotrvající proces potkat právě i nový Mass Effect.

Grubb se v poslední epizodě podcastu Game Mess Mornings věnoval právě klipu zveřejněném během N7 Day. „Ten trailer je malá ukázka člověka ve stylovém oblečené, kterak jde chodbou, a to je vše. Vydání této hry se ještě ani zdaleka nechystá,“ řekl Grubb a poznamenal již zmíněnou časovou podobnost s novým Dragon Age. „Tuhle hru [Dragon Age: Dreadwolf] možná dostaneme už příští rok. Takže když si to spočítáte, u Mass Effectu 5 mluvíme o roce 2029,“ doplnil myšlenku společně s ne příliš optimistickým výhledem pro fanoušky. Nejedná se v tuto chvíli samozřejmě o nic potvrzeného, navíc se sluší dodat, že pokud by se mělo na hru čekat šest let od jejího oznámení, znamenalo by to pro nový Mass Effect rok 2026 a nikoli 2029, jak tvrdí Grubb. Několik fanoušků poukazuje na to, že se možný zmýlil ve výpočtu, ale sám to nekomentoval.

Bez ohledu na to hra asi bude daleko. Něco podobného tvrdí v Game Mess Morning i novinář Tamoor Hussain. I podle něj si ještě počkáme. Grubb navíc říká, že jeho zdroje mu řekly, že teaser pro N7 Day byl vytvořen hlavně proto, aby uklidnil fanoušky. Nejde prý o náznak, že se už titul blíží. Hráči prostě chtěli něco vidět, a tak to dostali.

Grubb s Hussainem ale nebyli jediní, kdo naznačují, že se máme obrnit trpělivostí. Důvěryhodný insider Tom Henderson pro změnu na Twitteru napsal, že očekává, že nový Mass Effect budeme vyhlížet ještě ještě tři až čtyři roky.

Pár drobných poznatků o novém Mass Effectu z letošního N7 Day naleznete v našem článku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru