Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case, Microids, Nový herní Hercule Poirot byl oficiálně oznámen

Nový herní Hercule Poirot byl oficiálně oznámen

Proslulého detektiva a jeho společníka Hastingse čeká zcela nový případ v ulicích Londýna

Zdroj: Microids
18. 4. 2023
Název: Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 29. 8. 2023

Slovutný insider billbil-kun je podobně bystrý jako slavný belgický detektiv Hercule Poirot. Tomu jsme již ráno věnovali pár řádků a zpravili jsme vás o jeho chystaném návratu. Francouzská společnost Microids později dopoledne oficiálně oznámila hru Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case, a proto tentokrát nechybí ani detaily, které únik nezahrnoval či se s nimi známý leaker nesvěřil. Jaké pátrání nás tedy čeká a kdy?

The London Case je pokračováním hry Agatha Christie: Hercule Poirot – The First Cases z roku 2021 a znovu se jí ujalo glasgowské studio Blazing Griffin, přičemž na další spolupráci Microids už včera také lákalo. V této nové kapitole na hráče i samotného detektiva čeká zbrusu nový případ a příběh, jehož součástí je pochopitelně i věrný společník Arthur Hastings. Společně měli za úkol přepravit do Londýna vzácné umělecké dílo, ale během zahajovacího večera se cosi stane, a proto budou nakonec povoláni i k vyřešení londýnské záhady. Město se otevře k průzkumu, zatímco budou naši dva hrdinové pátrat po stopách a vyslýchat podezřelé a svědky ve snaze přijít záhadě na kloub.

Když už je řeč o pátrání a výsleších, vývojáři slibují nový systém hádanek, který umožní přímo během rozhovoru odhalovat možné nesrovnalosti. Nechybí samozřejmě ani důkladné zkoumání předmětů, jež by mohly mít s případem co do činění, což doplňuje množství hádanek na potrápení malých šedých buněk. Ty přijdou vhod i při sestavování rozsáhlých myšlenkových map a profilů postav pomocí shromažďování fakt, které povedou k odhalení pachatele. Také lákají na větší množství detailů než v předchozí hře a vedle anglického dabingu nebude chybět ani ten francouzský, který doplní ještě německý.

billbil-kun nicméně udával jako datum vydání konkrétně sobotu 30. září, což by bylo poněkud zvláštní. V tomto bodě se insider zmýlil, jelikož přesné datum jednak zatím stanoveno nebylo, ale hlavně by hra měla dorazit už během léta. Skutečně však platí, že hra vyjde na všechny platformy, tedy PC, PlayStation 4 a PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series a Nintendo Switch, a to i ve fyzické podobě.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru