Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case, Microids, Hercule Poirot se má vrátit ve hře The London Case

Hercule Poirot se má vrátit ve hře The London Case

Microids podle známého insidera na podzim vydají novou detektivku podle Agathy Christie

Zdroj: ilustrační/ITV
18. 4. 2023
Název: Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 29. 8. 2023

Proslulý belgický (ne francouzský) detektiv se vrátí. Francouzská (Mon Dieu) společnost Microids má už brzy oznámit novou hru Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case inspirovanou dílem slavné britské spisovatelky. S informací přispěchal jako v poslední době opakovaně velice důvěryhodný insider billbil-kun. I když neprozrazuje nic o titulu samotném a jeho náplni, jako obvykle říká, že zná datum vydání a cílové platformy.

Už loni v lednu jsme psali, že Microids podepsali novou dohodu s Agatha Christie Limited a ve vývoji jsou dvě další hry podle slavné autorky detektivek.

Novinka podle něj dorazí na trh 30. září letošního roku (což je trochu divné, protože datum připadá na sobotu, říkají mi moje malé šedé buňky) a dorazí na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series. Prodávat se má za sympatických 27 eur, takže to nejspíš nebude vysloveně velká hra. Své tvrzení billbil-kun rovnou doprovází logem spekulované hry. Po nedávné sérii úspěšných předpovědích ale není nejspíš důvod o jeho slovech jakkoli pochybovat. Ostatně na řešení tohohle případu nebudeme muset čekat dlouho. Hra má být oficiálně oznámena už v úterý 18. dubna.

V této souvislosti se sluší připomenout, že stopa Agathy Christie nebo konkrétně Hercula Poirot není ve světě videoher zdaleka tak výrazná, jak by se mohlo zdát. Ve srovnání třeba se Sherlockem Holmesem. V posledních letech jsme se dočkali dvou her právě díky společnosti Microids. Tou první byla adventura Agatha Christie: The ABC Murders z roku 2016 a tou další pak prequel nazvaný Agatha Christie: Hercule Poirot – The First Cases z roku 2021. Už loni v lednu jsme ale psali, že Microids podepsali novou dohodu s Agatha Christie Limited a ve vývoji jsou dvě další hry podle slavné autorky detektivek. Cestu k nim otevřela právě předchozí úspěšná spolupráce.

Zdroj: billbil-kun/Microids?

Tehdy jsme psali, že tyto dva tituly vyvinou různá studia. Jedno z nich jsme přitom znali. Jedná se o nový first party tým sídlící v Lyonu. Firma Microids jej založila v červnu 2021 s tím, že se má specializovat na adventury. Studio vede David Chomard, který v herním průmyslu pracuje od roku 1996 a mimo jiné působil třeba v Atari. Už loni jsme spekulovali, že druhým studiem by klidně mohl být někdo z klasických parťáků Microids. Namátkou se nabízejí třeba španělští Pendulo Studios (Runaway, Yesterday, Blacksad: Under the Skin), kteří se po dokončení hry Alfred Hitchcock – Vertigo vrhli na titul Tintin Reporter – Cigars of the Pharaoh. Třeba ale zvládnou i další.

Agatha Christie – Hercule Poirot: The London Case, Microids, Hercule Poirot se má vrátit ve hře The London Case

Hercule Poirot z jedniček a nul

Hercule Poirot není nováčkem ve světě videoher, ale titulů má na kontě méně, než byste si možná mysleli nebo než by si zasloužil. Za zmínku stojí Agatha Christie: Murder on the Orient Express (2006), Agatha Christie: Death on the Nile (2007) nebo Agatha Christie: Evil Under the Sun (2007). Jak už bylo řečeno, do digitálního světa Poirot podnikl výlet před pár lety v adventuře Agatha Christie: The ABC Murders, kterou vydávala společnost Microids, ale věhlasu předlohy se nepřiblížila. A pak znovu v lépe hodnoceném titulu Agatha Christie - Hercule Poirot: The First Cases. Mimo Poirota jsme se dočkali také adventury Agatha Christie: And Then There Were None z roku 2005 od The Adventure Company.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru