The Callisto Protocol, Krafton, Nové záběry ze sci-fi hororu The Callisto Protocol

Nové záběry ze sci-fi hororu The Callisto Protocol

Autor hry Dead Space vysvětluje, proč si vybral vězení jako hlavní lokaci

Zdroj: Striking Distance Studios
18. 7. 2022
Název: The Callisto Protocol Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , , Datum vydání: 2. 12. 2022

Fanoušci sci-fi hororů mají důvod k optimismu. Tahle žánrová renesance je zřejmě na samém vrcholu a zdá se, jako by se řada vývojářů pustila do podobných projektů. Vedle her Fort Solis, Routine nebo remaku Dead Space se už letos v prosinci dočkáme titulu The Callisto Protocol od týmu Striking Distance Studios. A právě na posledně jmenovanou hru se můžeme opět podívat díky čerstvým záběrům, které přinesl magazín Game Informer společně s povídáním Glena Schofielda.

Schofield vypráví, že hru chtěl umístit do vězení, protože být ve vězení je podle něj samo o sobě strašidelné. A pak už se na tohle základní téma vězení na Jupiterově měsíci začaly prý nabalovat další nápady. I když začal s návrhem příběhu na 10 stránek, celý scénář mu pak zabral přibližně rok a půl. A neobešlo se to bez úprav. Podle Schofielda bylo například potřeba vymyslet další postavy nebo lokace. Něco bylo třeba rovněž změnit, aby to lépe sloužilo hratelnosti a výsledek byl opravdu zábavný. Proto také dělali autoři performance capture až na konci, aby se vyhnuli tomu, že budou muset něco předělávat a stále dotáčet.

Jinak se video ještě trochu věnuje tvůrčími procesu, ale spoustu hráčů se na něj zřejmě podívá především proto, aby spatřili hru přímo v akci. Nejde sice o souvislý gameplay, ale Game Informer láká, že spatříme několik exkluzivních záběrů. Jelikož se vydání The Callisto Protocol blíží, je vysoce pravděpodobné, že se třeba okolo Gamescomu dočkáme dalších nových záběrů.

A něco pro fajnšmekry. Nechybí ani populární Zdeňkova a Honzova historka o výletu do pouště…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru