Doom II, Nová konverze Dooma II láká na Batmana

Nová konverze Dooma II láká na Batmana

Budeme bojovat s Jokerem a projedeme se Gothamem v batmobilu

Zdroj: Team RayCast
15. 11. 2022
Název: Doom II Vývojář: Platformy: , , , , , , , , , , , Žánr: Datum vydání: 10. 10. 1994

Zatímco Batmanův dvorní dabér Kevin Conroy minulý týden zemřel, Batman jako takový žije dál. Přestože třeba v Gotham Knights je po smrti také. To je ale jen jedna z mnoha vizí Gothamu. Tu další chystá skupina vývojářů Team RayCast, která se specializuje na mody pro staré střílečky, zejména Wolfenstein 3D. Pro něj už vytvořili hry Batman vs. Bane a jeho pokračování Batman: No Man’s Land. Nyní ale přesedlali na Dooma II a engine GZDoom.

Batman – Rogue City je nová totální konverze, která slibuje, že navštívíme známá místa a postavíme se proti známým i méně známým padouchům. Základ se opírá o starší modifikace pro Wolfensteina 3D a třetí epizoda příběhem na předchozí dvě části navazuje. Zatím nemáme k dispozici záplavu podrobností, ale první obrázky a trailer už ano. A právě upoutávka slibuje další zajímavé věci.

Podíváme se do nechvalně proslulého Arkhamu, proti nám bude stát Joker, Harley Quinn, Mad Hatter nebo Mr. Freeze, budeme používat kotvičku či batarang a dokonce se projedeme i ve slavném batmobilu ulicemi zkaženého města. Dlužno ovšem dodat, že nejde zdaleka o první podobný pokus. Za svého druhu klasiku mezi mody dnes už platí Batman Doom z roku 1999, který vytvořil ACE Team.

I ten se opíral o Doom II. Ve vývoji byl tři roky a dočkal se i pokračování. Na něm už ovšem pracovali jiní autoři. ACE Team se naopak časem přeměnil na profesionální vývojářské studio, které dalo světu hry jako Zeno Clash nebo Rock of Ages. Momentálně jeho autoři pracují na titulu Clash: Artifacts of Chaos, který vydává francouzský Nacon.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru