Nová Forza Motorsport může mířit i na Xbox One

Unikly dva obrázky z verze pro staré konzole. Jejich pravost potvrdili moderátoři Redditu

Zdroj: Microsoft
1. 5. 2022
Název: Forza Motorsport Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Forza Horizon 5 od studia Playground Games je od loňského listopadu venku a řada je na týmu Turn 10 Studios, aby se vytasil s novým dílem série Forza Motorsport, který pravděpodobně dostane do názvu číslovku 8, i když se spekulovalo také o rebootu celé značky. Ačkoli Microsoft pokračování populární série oznámil už v červenci 2020 a všeobecně se předpokládalo, že novinka dorazí jako první, Horizon 5 nakonec dostal přednost. O to víc se proto těšíme na další porci informací.

Na oficiální novinky si zatím musíme nechat zajít chuť, ale na internetu se objevily uniklé screenshoty. Podle spekulací má být nová závodní hra už v betě a vybraní influenceři ji právě zkoušejí. Screenshoty ze hry se objevily na Redditu a moderátoři fóra potvrdili jejich pravost. A co je podstatné, mají pocházet z verze pro Xbox One, takže se znovu mluví o tom, že nová Forza Motorsport bude cross-gen titul. Konkrétně tyto obrázky jsou prý z loňského léta.

Zatímco část fanoušků má z verze pro Xbox One radost, jiní se dopředu obávají možného downgradu tak, jak o tom část kritiků mluvila po oznámení, že konkurenční Gran Turismo 7 od studia Polyphony Digital zamíří vedle PS5 i na PS4. Původně se mělo rovněž za to, že půjde o čistě next-gen titul.

Hráč, který měl pustit ven obrázky, také tvrdil, že na Xboxu One zkoušel asi tři tratě a pět aut. Test měl být zaměřený na multiplayer, v němž se údajně objevili někteří známí youtubeři. Jiní fanoušci ale zase říkají, že některé prvky nového dílu autoři testovali už od roku 2019, a proto se mělo jednat o Xbox One verzi. Posléze starší hardware zase tým mohl využívat kvůli nedostatku nových konzolí. Podle těchto hráčů by se nicméně finální hra mohla objevit jen na novém Xboxu a PC.

O uzavřeném testu nové Forzy nemusíme dvakrát pochybovat, mluvilo se o něm oficiálně už loni na jaře. Novinář magazínu Windows Centra Jez Corden tvrdí, že testování probíhá od té doby, hra se rýsuje dobře a podle jeho odhadu by mohla vyjít příští rok. Předpokládá se, že nová Forza Motorsport by se mohla v červnu objevit na společné akci Microsoftu a Bethesdy.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru