Forza Motorsport, Microsoft, Hráči si už brzy budou moci vyzkoušet novou Forzu

Hráči si už brzy budou moci vyzkoušet novou Forzu

Designér Chris Esaki zve fanoušky do testovacího programu. Přihlásit se můžete i z Česka

Zdroj: Microsoft
7. 4. 2021
Název: Forza Motorsport Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 10. 10. 2023

Když studio Turn 10 loni v červenci oznámilo, že pracuje na dalším díle závodní série Forza Motorsport, zavládlo po zhlédnutí atmosférou překypujícího traileru mírné zklamání. Nenaplnila se totiž přání, že by hra mohla být připravena na start nové konzolové generace a jen prohloubila fakt, že závodní hry citelně chybí. Co hůř, od prvních oficiálních informací uběhla už řada měsíců, v nichž jsme se nedozvěděli nic nového a skoro se začínalo zdát, že Forza Motorsport – aktuálně stále bez číslovky – může být ještě poměrně vzdálená. Vše se ale v tuto chvíli mění s novinkami přímo od creative directora a designéra hry Chrise Esakiho, který v pravidelném pořadu Forza Monthly prolomil hradbu mlčení a vyzval hráče, aby se registrovali do insiderského programu. Po dotaznících totiž má výhledově přijít možnost, jak si novou hru otestovat, což pochopitelně předznamenává končící práce a finální ladění celkového zážitku, po kterém by už mohla hra sjet z výrobních linek.

„Je super být zpět ve Forza Monthly! Jsme tady s updatem ohledně nové Forzy Motorsport,“ přivítal Esaki diváky ve zmiňovaném pořadu. Zmínil, že přístup vývojářů ze studia Turn 10 je v případě chystaného osmého dílu odlišný, zejména co se týče práce s fanoušky a komunitou. Vývojáři chtějí zaručit, že hned od startu bude Forza Motorsport taková, jakou si ji hráči přejí mít, což samozřejmě nejde bez toho, aniž by byli fanoušci do vývoje zapojeni. „Začali jsme tím, když jsme vás vyzvali k připojení do programu Forza Panel. Mnoho z vás se už mohlo účastnit řady diskuzí a průzkumů. Nad rámec toho ale probíhají uvnitř Xbox Game Studios herní testy, odkud získáváme spoustu dat a zpětné vazby,“ vysvětluje creative director. Právě do těchto testů teď ale chce zapojit i samotné hráče, kteří se mohou zaregistrovat a při troše štěstí dostat v budoucnu šanci pustit se do hraní části hry ještě před tím, než vyjde.

Celá situace velmi připomíná dění kolem Flight Simulatoru před tím, než hra konečně vyšla, kdy ji vybraní hráči – včetně naší redakce – mohli hrát předčasně a v podstatě bez omezení.

Co se týče termínu spuštění uzavřeného testu, Esaki mluví o nadcházejících měsících, přesto vnímáme tuto příležitost velmi pozitivně, bez ohledu na to, že z testu pravděpodobně nebude možné vytvářet žádné výstupy v podobě článků či videí. Celá situace velmi připomíná dění kolem Flight Simulatoru před tím, než hra konečně vyšla, kdy ji vybraní hráči – včetně naší redakce – mohli hrát předčasně a v podstatě bez omezení. Za připomenutí nicméně stojí, že ono interní testování, které Esaki zmínil na začátku svého vzkazu, mělo probíhat dle dřívějších informací už před rokem a je tudíž možné, že vývoj hry je mnohem dál, než se může s ohledem na takřka nulové informace zdát.

Mírně optimisticky bychom proto viděli přísun dalších informací na období letošního června, případně ještě dřív, potvrdí-li se spekulace, že Micrososft chystá v příštích týdnech vlastní prezentaci nových titulů. Datum vydání nastavené na hlavní podzimní sezónu bychom si pak nechali samozřejmě líbit, v dnešní době a pod tíhou okolností spojených s koronavirovou pandemií ale zůstáváme raději při zemi.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru