nOS slibuje revoluční operační systém pro Switch

nOS slibuje revoluční operační systém pro Switch

Konečně možnost změnit hybridní konzoli na malý počítač. Anebo možná vůbec ne

Zdroj: RedDeerGames
20. 1. 2023

Pro Nintendo Switch, které samo o sobě mnoho aplikací nad rámec her nenabízí, jsme tu už měli pár pokusů nabídnout nějaké alternativní programy. Třeba od společnosti Sabec. Byla mezi nimi například kalkulačka, malování nebo hodiny. Nic z toho ale nebyly příliš důmyslné pokusy o něco opravdu užitečného. Teď tu máme na první pohled něco mnohem ambicióznějšího. Samotní autoři říkají, že takzvaný nOS je nový operační systém pro Nintendo Switch. Ale držte raději očekávání na uzdě.

Začneme tím oficiálním. Za aplikací stojí společnost RedDeerGames a láká na zážitek, který transformuje Switch do úžasného, malého počítače. Trailer nekriticky hlásá, že přichází rovnou revoluce. V nOS si máme naplánovat svůj den, upravit svůj systém, něco si vytvořit, ale upoutávka vlastně není moc konkrétní s výjimkou toho, že ukazuje něco za způsob jednoduchého rozhraní s několika aplikacemi. Oficiální tisková zpráva je jen o málo sdílnější. nOS má vyjít už tento měsíc, ukazuje kalkulačku, malování, poznámkový blok nebo úkolníček. A pak je tu ještě jednoduchá obrázková logická hra. Ale o mnoho víc tu také nenajdeme.

I když se můžeme samozřejmě mýlit, ve zkratce to vypadá spíš na hříčku a legrácku ve stylu operačního systému než skutečný vážně míněný projekt. Otázkou je, zda to má vlastně nějaký smysl, pokud aplikace a její vývojáři nenajdou alespoň způsob, jak uživatele pobavit. Protože jde jinak o elementární funkce, které dnes nabízí nejen chytrý telefon, ale třeba i hodinky nebo databanka po rodičích. Zda to bude alespoň legrační, napoví i cena, kterou ale zatím neznáme. Je ale třeba přiznat autorům, že si alespoň vyhráli s prezentací svého softwaru a také samotný “systém” vypadá docela hezky. Vortex bych v něm ale ale chystat nechtěl.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru