Mezi hrami pro Switch se objevila kalkulačka za 255 korun

Mezi hrami pro Switch se objevila kalkulačka za 255 korun

Multimediální aplikace v nabídce chybí, ale můžete si koupit program, který máte v mobilu

Zdroj: Vortex
13. 5. 2021

V nabídce každého digitálního obchodu pro každou platformu se najde nějaká anomálie. Bizarnost, která vystupuje z řady už svou povahou. V případě Nintenda Switch jde nepochybně o novou aplikaci nazvanou jednoduše Calculator. Platforma, která až na vzácné výjimky v podstatě postrádá jiné aplikace než hry, nyní nabízí přesně to, co název říká – kalkulačku.

Má velikost 53 MB, funguje na televizi i v handheldovém režimu a podporuje Pro Controller!

Na Switchi už najdete pár neobvyklých aplikací, jako jsou omalovánky, čtečky komiksů, hudební aplikace, puzzle, čtení z ruky nebo horoskopy. Nicméně jich je jen zlomek a jde o naprosté výjimky. Naopak tu chybějí multimediální aplikace, filmové streamovací služby nebo třeba nástroje typické pro mobily a tablety. Ostatně není sporu o tom, že Switch je určen primárně na hry, nemá nahradit chytrý telefon a málokdo by na něm zřejmě chtěl pracovat.

Přesto si od včerejška můžete na Switchi koupit digitální kalkulačku za 255 korun. Má velikost 53 MB, funguje na televizi i v handheldovém režimu a podporuje Pro Controller! Nejde o žádný vtip, ale ani nějaký sofistikovaný nástroj nebo snahu nabídnout nějakou hravou matematiku. Za své peníze dostanete úplně klasickou vědeckou kalkulačku, jakou s největší pravděpodobností najdete i ve svém mobilu, anebo si ji můžete zdarma stáhnout.

Dokonce i vypadá jako ta starší z iOS od Applu. Pochopil bych, kdyby byla alespoň tématicky spojená s hrami, ale to by asi chtělo víc úsilí. A peněz. Za kalkulačkou nestojí Nintendo, jedná se o third party program, konkrétně od společnosti Sabec. Možná by si ale japonský výrobce měl ujasnit, zda chce neherní aplikace na Switchi podporovat, anebo ne.

Asi si říkáte, že kalkulačka nikomu neublíží, ale ve světle skutečnosti, že na Switchi nenajdete ani Netflix nebo klasický uživatelsky přístupný webový prohlížeč, i když jej samotný Switch umí využít, je to minimálně zvláštní nabídka. Určitě můžete namítnout, že nás nikdo nenutí Calculator kupovat a někomu může posloužit. Třeba školákům a studentům, kteří nosí Switch s sebou do školy. Nicméně si neumím představit, kdy by podobná placená aplikace měla být lepší volbou než bezplatná kalkulačka na mobilu nebo tabletu. Ani to, jak by se na ní ve třídě tvářil vyučující…

Zkrátka a dobře mi to přijde jako laciný pokus vytáhnout lidem z kapes peníze na něčem banálním, co se na Switch nehodí.

Stará kalkulačka z iOS od Applu

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru