System Shock 3, Nightdive: System Shock 3? Jeho osud má v rukou Tencent

Nightdive: System Shock 3? Jeho osud má v rukou Tencent

OtherSide licenci na trojku prodali, ale nevíme proč. Může vzniknout remake druhého dílu

Zdroj: OtherSide Entertainment
28. 8. 2022
Název: System Shock 3 Vývojář: , Platformy: Žánr: ,

Zatímco remake prvního System Shocku jsme si na Gamescomu mohli vyzkoušet a snad už jej konečně studio Nightdive brzy dotáhne do zdárného konce (dojmy pro vás chystáme), regulérní pokračování bychom vyhlíželi marně. Komplikovaný případ System Shocku 3 nemá smysl snažit se rozplést celý v jediném článku. Jen my na Vortexu jsme hře věnovali spoustu článků, ale hra oznámená už v prosinci 2015 představuje čím dál větší záhadu. Nightdive Studios, kteří vlastní práva na samotnou značku, ale říkají, že osud trojky je výhradně v rukou čínského Tencentu.

Stephen Kick připomněl, že když Nightdive získali veškerá práva, poskytli licenci na vývoj trojky Spectorovi a Paulu Neurathovi, což je zakladatel OtherSide Entertainment. Ti ale měli prodat tuto licenci Tencentu. Proč? To stále nevíme.

Titul původně vznikal ve studiu OtherSide Entertainment a podílel se na něm slavný Warren Spector. Už několik let se ale nad projektem vznáší otazník. Nebo možná spíš vykřičník. Poslední oficiální zprávy pocházejí z května 2020, kdy dosavadní autoři informovali, že vývoj hry přechází na Tencent. Ačkoli OtherSide nezacházeli do podrobností, původní tým, který na hře pracoval, byl zjevně rozpuštěn. Značku jako takovou nadále vlastní Nightdive, ale na vývoji trojky se toto studio nijak nepodílelo. Teď šéf Nightdive Stephen Kick řekl magazínu Video Games Chronicle, že práva na třetí díl prostě přešla na Tencent a jen na čínském gigantu záleží, zda ze hry něco bude.

Stephen Kick připomněl, že když Nightdive získali veškerá práva, poskytli licenci na vývoj trojky Spectorovi a Paulu Neurathovi, což je zakladatel OtherSide Entertainment. Ti ale měli prodat tuto licenci Tencentu. Proč? To stále nevíme. Původně se spekulovalo, že naopak mohl být Nightdive nespokojený s průběhem vývoje a licenci studiu OtherSide odebrat. To se ale zjevně nestalo. Na remake od Nightdive to nemá vliv a potenciálně může vzniknout i vylepšená verze druhého dílu, naznačil Kick. Sám ani neví, zda naváže Tencent na práci OtherSide. Pokud by prý Tencent dokázal udělat trojku, mohl by teoreticky přijít i s dalším dílem. Přesto je situace okolo práv dosti nepřehledná.

Remake System Shocku vzniká skoro stejně dlouho jako trojka a i když stále nemá datum vydání, vše nasvědčuje tomu, že se hra opravdu blíží. Kick prozradil, že alespoň v tomto případě jsou Warren Spector a Paul Neurath zapojeni do projektu přinejmenším na dálku a poskytují pravidelně zpětnou vazbu k vylepšené verzi. Jsou prý úžasní, dostávají aktuální buildy hry a jsou autorům velmi nápomocní. Nightdive podle svých slov mají štěstí, že mohou využít jejich zpětnou vazbu a zakomponovat ji do titulu.

Zajímavě zní i náznak, že podle Kicka rozhodně Nightdive plánují něco dalšího se System Shockem. Není ovšem jasné, o co přesně půjde. Stojí za připomenutí, že kromě možného remaku dvojky se s jistotou dočkáme hraného seriálu. Více podrobností o remaku prvního dílu i System Shocku 3 najdete v našem archivu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru