System Shock se dočká hraného seriálu

System Shock se dočká hraného seriálu

Kultovní klasika se dlouho snaží o comeback ve hrách, ale zamíří také na televizní obrazovky

Zdroj: Origin Systems
14. 10. 2021

Zatímco netrpělivě čekáme na remake prvního System Shocku od Nightdive Studios a obáváme se o osud System Shocku 3 od studia OtherSide Entertainment, překvapila nás zpráva o jiném chystaném projektu z toho vesmíru. Slavný kyberpunkový sci-fi horor bude převeden do podoby televizního seriálu.

Look at you, hacker

Adaptace vzniká díky spolupráci Nightdive Studios, kteří momentálně vlastní práva na tuto značku, a společností Binge, která se chce pustit do streamovacího byznysu, ale s pořady ze světa videoher zaměřené na fanoušky digitální kultury. Už v polovině září jsme vás informovali, že ve spolupráci s Ubisoftem tato platforma chystá hraný akční seriál podle slavného Drivera.

Ale zpátky k System Shocku. Producentem pořadu bude Allan Ungar a výkonnými producenty Stephen Kick a Larry Kuperman z Nightdive. Kick podle svých slov vždy věřil, že hraná adaptace System Shocku by byla dokonalým médiem pro převyprávění tohoto příběhu. Jsou prý nadšení tím, že tuto vizi Binge realizuje.

Náplast na bolístku System Shocku 3?

System Shock si pochvaluje coby hráči obdivovanou ikonickou značku také Allan Ungar. Jsou prý nadšení, že mohou přivést tuto legendu k životu. Společnost Nightdive vlastní práva na tuto značku od roku 2015. Původní System Shock vyšel v roce 1994 a vytvořila jej společnost LookingGlass Technologies. Pod hrou jsou podepsaní Warren Spector a Doug Church. Hra je situovaná do roku 2072 na stanici Citadel a hlavním hrdinou je hacker, který stane proti umělé inteligenci SHODAN.

System Shock 2 vyšel v roce 1999 a podílela se na něm studia Irrational Games a Looking Glass Studios. Hra proslavila pozdějšího autora BioShocku Kena Levina. Ten je ostatně považovaný za duchovního nástupce System Shocku podobně jako Deus Ex od Warrena Spectora a Harveyho Smithe. System Shock 3 byl oznámen už v roce 2015, ale zcela zjevně se potýká s obrovskými problémy, viz naše starší články.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru