Nightdive lákají na oznámení hororu The Thing

Nightdive lákají na oznámení hororu The Thing

Slavný film se vrátí do světa videoher. Pravděpodobně v remasteru titulu z roku 2002

Zdroj: Computer Artworks
6. 6. 2024

Zdá se, že se schyluje k oznámení vylepšené verze akčního survival hororu The Thing z roku 2002 od studia Computer Artworks. Neprávem opomíjené herní pokračování hororu režiséra Johna Carpentera z roku 1982 navázalo na slavný snímek, ale samotná hra už se pokračování nikdy nedočkala. I když moc nechybělo. Můžeme se ale dočkat remasteru. Nightdive Studios totiž zveřejnili na Twitteru poměrně jednoznačný náznak.

Odborníci na vylepšené verze doslova lákají na oznámení hry při příležitosti IGN Live. A k tomu doplnili obrázek. Není potřeba být zrovna odborník, abyste si všimli, že jde o výřez z oficiálního artworku, který je jen vyvedený v jiných barvách. Řada lidí tak vůbec nepochybuje o tom, na co vlastně Nightdive lákají.

Zdroj: koláž/Vortex

Pořád ale zbývá zodpovědět řadu otázek. Například jak daleko vylepšení půjdou. Bude to “jen” remaster, anebo rovnou remake? Očekávání držím na uzdě a předpokládám první variantu. V našem starším článku si můžete alespoň mezitím prohlédnout artworky ze zrušené hry The Thing 2. Vývojáři jedničky plánovali pokračování, ale studio skončilo a s ním i nápad na dvojku.

Nový survival horor se inspiroval slavným sci-fi Věc

Věc v kostce

Autorem předlohy je americký spisovatel John Wood Campbell, který napsal strašidelnou sci-fi novelu Kdo je tam? (Who Goes There?) pod pseudonymem Don A. Stuart. Příběh inspirovaný Lovecraftem vznikl už v roce 1938 a dočkal se řady adaptací. První film The Thing from Another World pochází už z roku 1951. Příběh ovlivnil i snímek Expres hrůzy (Horror Express) z roku 1972. V roce 1982 měla premiéru nejslavnější verze - Věc (The Thing) režiséra Johna Carpentera. A ta se v roce 2011 dočkala stejnojmenného prequelu, který současně funguje tak trochu i jako remake vzhledem k tomu, že vypráví předchozí část příběhu, ale skoro stejným způsobem jako slavnější originál. Kanadský spisovatel Peter Watts napsal povídku Věci (The Things) z perspektivy samotného monstra. Kromě karetních a stolních her vyšla v roce 2002 i videohra The Thing. Survival horor pro PC, Xbox a PS2 fungoval jako pokračování filmu z roku 1982 a zaznamenal velký ohlas.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru