Obrázky ukazují, jak mohl vypadat horor The Thing 2

Obrázky ukazují, jak mohl vypadat horor The Thing 2

Vývojáři jedničky plánovali pokračování, ale studio skončilo a s ním i nápad na dvojku

Zdroj: Computer Artworks
22. 7. 2021

Je to docela zajímavá náhoda, že se v době, kdy čekáme na oznámení nové hry ze série Dead Space, objeví na internetu artworky ze zrušené hry The Thing 2. Právě Věc přitom byla vedle Vetřelce a Horizontu událostí jedním z hlavním zdrojů inspirace pro sci-fi horor od studia Visceral Games, respektive dřívější EA Redwood Shores.

Na ArtStation zajímavé obrázky nahrál výtvarník Ron Ashtiani s tím, že pocházejí z roku 2002 a 2003. První díl, na němž rovněž pracoval, přitom vyšel právě v roce 2002. Titul vyvíjelo studio Computer Artworks. První díl si vedl dobře u kritiky i v obchodech. Jeho autoři tak měli začít pracovat na pokračování. Nakonec se ale nikdy nedostali dál než z fáze prototypu. Britské studio Computer Artworks totiž nezvládlo svůj vlastní růst a skončilo. A s ním i plány na pokračování herní Věci.

Artworky nám toho ale docela dost prozrazují o prostředí, atmosféře a především nepřátelích. Další podrobnosti se pak fanoušci dovtípili z nejrůznějších rozhovorů a náznaků. The Thing 2 měl být 3rd person survival horor jako předchozí díl. Zatímco v původní hře žádné ženy nebyly (stejně jako ve filmu z roku 1982), ve dvojce se měly objevit. Mohli jsme se podívat na ropnou plošinu, rafinerii, ale také na letadlovou loď.

Na internetu lze dokonce najít dva krátké klipy zachycující nepřátele. Jak jeden z nich dokládá, pokračování mělo mít mnohem živější transformace vašich zdánlivých kolegů a dalších lidských NPC do podoby obávaných monster. Technologicky by to ve své době nepochybně bylo velmi náročné, ale o to mohl být výsledek zajímavější.

Nový survival horor se inspiroval slavným sci-fi Věc

Věc v kostce

Autorem předlohy je americký spisovatel John Wood Campbell, který napsal strašidelnou sci-fi novelu Kdo je tam? (Who Goes There?) pod pseudonymem Don A. Stuart. Příběh inspirovaný Lovecraftem vznikl už v roce 1938 a dočkal se řady adaptací. První film The Thing from Another World pochází už z roku 1951. Příběh ovlivnil i snímek Expres hrůzy (Horror Express) z roku 1972. V roce 1982 měla premiéru nejslavnější verze - Věc (The Thing) režiséra Johna Carpentera. A ta se v roce 2011 dočkala stejnojmenného prequelu, který současně funguje tak trochu i jako remake vzhledem k tomu, že vypráví předchozí část příběhu, ale skoro stejným způsobem jako slavnější originál. Kanadský spisovatel Peter Watts napsal povídku Věci (The Things) z perspektivy samotného monstra. Kromě karetních a stolních her vyšla v roce 2002 i videohra The Thing. Survival horor pro PC, Xbox a PS2 fungoval jako pokračování filmu z roku 1982 a zaznamenal velký ohlas.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru