NHL 24, EA Sports, NHL 24 přichází se zásadními změnami v ovládání

NHL 24 přichází se zásadními změnami v ovládání

Během přihrávek uvidíte tlačítka odpovídající jednotlivým hráčům. Nový je i systém únavy

Zdroj: Electronic Arts
16. 8. 2023
Název: NHL 24 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 6. 10. 2023

Jak vývojáři z Electronic Arts slíbili, tak se i stalo. Přesně v 17 hodin zveřejnili naplánované video s prvními informacemi o NHL 24, a ačkoliv jsme se opět nedočkali PC verze, o novinky by neměla být nouze.  Předně, hra vyjde 6. října na PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series s tím, že k dispozici bude ve dvou edicích. Standardní vyjde na 1649 korun pro konzole předchozí generace a na 1899 korun, budete-li chtít hrát na PS5 a Xboxu Series. Druhou možností je koupě edice X-Factor, která nabídne za 2599 korun verze pro obě generace zmíněných konzolí a bonusy v podobě předběžného přístupu do hry, prémiovou měnu, exkluzivní předmět pro Calea Makara nebo balíček ikon do režimu HUT.

Co se týče novinek, tou největší je z mého pohledu přepracované ovládání, které se mění v jedné ze základních činností – přihrávání. Zatímco od nepaměti určuje směr přihrávky analogová páčka nebo jednoduše kurzor, od NHL 24 se nad hlavami spoluhráčů objeví příslušná tlačítka ovladače, po jejichž stisku bude puk putovat právě k nim. Ve videu, kterým se NHL 24 dnes odpoledne prezentovalo, je vše názorně zachyceno, spolu s informací, že pokud někomu systém vyhovovat nebude, může se samozřejmě v nastavení vrátit k tomu původnímu.

Další velkou věcí má být kompletně přepracovaný systém únavy a tlaku v útočném pásmu. Do hry přibude velký, ne zrovna pohledný ukazatel položený přímo na ledě, který signalizuje, jak vzrůstá tlak útočícího týmu. Pokud se kruhový ukazatel vyplní, může tým po dobu 30 sekund – nebo do přerušení hry – využít bonusů plynoucích z toho, že jsou bránící hráči včetně brankáře už trochu unavení. Pak samozřejmě vzroste pravděpodobnost vstřelení branky nebo alespoň nebezpečného zakončení, což by mohlo potenciálně opět ovlivnit samotnou hratelnost. Z druhé strany, tzv. Exhaust Engine se stará také o spouštění nových „unavených“ animací zákroků brankářů na zemi či vleže, které, nutno uznat, nepůsobí vůbec špatně. Pokud navíc rádi hrajete za brankáře, vývojáři přepracovali jeho ovládání, takže se bude napříkald automaticky vracet do středové polohy a poskytne vám více ukazatelů, jak poznat, odkud přiletí střela nebo kam se případně odrazí puk.

Snad každoročním vylepšováním prochází také fyzikální engine a NHL 24 není výjimkou. Vývojáři se zaměřili na střety hráčů, od pohledu je trochu přestřelili a přidali několik zajímavých vlastností spojených s neúspěšným hitem. Pokud protihráče netrefíte, pravděpodobně ho už nebudete schopní dojet, zároveň ho ale můžete alespoň trochu pošťouchnout, čímž ho nemusíte nutně zbavit puku, ale minimálně jej vyvedete z rovnováhy a hlavně vám za takové počínání hrozí vyloučení mnohem méně, než kdybyste ho nabrali „na vidle“ a poslali k ledu. Nebo třeba na střídačku, případně proti plexisklu, které se může (opět) roztříštit. A pokud bychom ještě měli zůstat u animací, vývojáři rovněž slíbili nové oslavy gólů a celkově znovu vylepšenou grafiku, byť právě tohle zmiňují pouze na oficiálním webu a nedoplňují žádné detaily.

Zmínka pak musela podle očekávání zaznít také o mód Hockey Ultimate Team, který se už v minulých ročnících dočkal propojení se ženským hokejem a letos ho čeká další premiéra. Podobně jako u EA Sports FC v Ultimate Teamu se můžete těšit na crossplay, ovšem stále jen v dané generaci konzolí. Na druhou stranu, skutečně by tím mohl klesnout čas nutný na spojení s dalším hráčem v zápasech a trvanlivost titulu by tím mohla být mírně prodloužena. Ve hře pak nebude chybět ani World of Chel nebo další speciální pohyby při snaze ošálit protivníka a po fintě vyrazit rovnou na gólmana.

Nahlásit chybu v článku

17

Napsat komentář

Další články
Nahoru