NetEase za Quantic Dream údajně zaplatil 100 milionů eur

NetEase za Quantic Dream údajně zaplatil 100 milionů eur

Na polovinu z této částky si měl přijít zakladatel a šéf studia David Cage. Nabídek měl víc

Zdroj: Quantic Dream
20. 2. 2023

Tom Henderson v exkluzivním článku na magazínu Insider Gaming píše, že čínský gigant NetEase za francouzské studio Quantic Dream zaplatil přibližně 100 milionů eur. NetEase nejprve v roce 2019 koupil ve firmě minoritní podíl a později v srpnu 2022 oznámil, že získal celý tým. Šlo o první evropské studio, které NetEase vlastnil. Autoři her Fahrenheit, Heavy Rain, Beyond: Two Souls nebo Detroit: Become Human se přitom nechali později slyšet, že v předchozích letech dostali také několik jiných nabídek na akvizici studia. Nakonec si prý vybrali NetEase díky tomu, že skýtal do budoucna nejlepší podmínky.

Insider Gaming tvrdí, že od ukončení spolupráce se Sony studio aktivně hledalo partnera nebo investora.

Henderson se už tradiční odvolává na své vlastní zdroje, ale v jeho prospěch mluví mimo jiné skutečnost, že už v březnu 2022 jako první exkluzivně informoval v článku magazínu Exputer o tom, že NetEase kupuje Quanic Dream. Nepochybně se tak spoléhá na stejné důvěryhodné zdroje. Insider Gaming tvrdí, že od ukončení spolupráce se Sony studio aktivně hledalo partnera nebo investora. K částce bylo možné dospět mimo jiné díky tomu, že se někteří ze zaměstnanců, kteří vlastní akcie firmy, podělili soukromě o to, kolik za svůj podíl dostali. Spoluzakladatel studia Quantic Dream David Cage a jeho rodina vlastnila 51 procent akcií a mohl si tak přijít přibližně na 50 milionů eur.

V tuto chvíli tým pracuje na hře Star Wars Eclipse a možná i dalším projektu. Každopádně se má potýkat s nedostatkem lidí a prošel si také obviněními stran údajně špatné pracovní kultury a zacházení se zaměstnanci. Problém nabrat lidi s tím může, ale nemusí souviset. NetEase začíná být poslední dobou v zahraničí podobně aktivní jako jiný čínský gigant Tencent. NetEase koupil studia Grasshopper Manufacture nebo SkyBox Labs a založil rovněž nové týmy jako Jar of Sparks, Jackalope Games nebo Nagoshi Studio.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru