NetEase Games otevírají první vlastní studio v USA

Povede ho expert na MMO. Čínský gigant expanduje na Západ podobně jako Tencent

Zdroj: NetEase Games
6. 5. 2022

NetEase Games zakládají své první first party studio ve Spojených státech. Herní on-line divize čínského gigantu NetEase oznámila, že Jackalope Games našli domov v texaském Austinu. Tým má vytvářet hry pro PC i konzole a vede ho Jack Emmert, který je podepsaný pod MMO jako City of Heroes, Neverwinter, Star Trek Online nebo DC Universe Online. Ten při této příležitosti prohlásil, že NetEase Game představují pro něj a jeho tým to nejlepší možné místo.

Obě společnosti prý sdílejí stejnou vášeň pro vytváření on-line světů. NetEase Games mají poskytovat podporu a zdroje nutné k vytvoření skvělého studia a skvělých her. I když jde o first party tým, má fungovat nezávisle a zachovat si kreativní autonomii při vývoji. První hra od Jackalope Games je plně financována společností NetEase Games. Kromě kanceláří přímo v Austinu bude nový tým nabírat zaměstnance z celého světa, kteří se k němu připojí virtuálně.

NetEase Games možná nejsou vidět tak jako jiný čínský gigant Tencent, ale také začínají být aktivní v jiných regionech. Firma už investovala do několika západních společností, jako je Quantic Dream, vlastní japonské studio Grasshopper Manufacture (Lollipop Chainsaw, Killer Is Dead, Let It Die, No More Heroes) a založila třeba nové studio Nagoshi Studi, které vede autor série Yakuza.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru