NetEase rozpustil tým čínského „Blizzardu“

NetEase rozpustil tým čínského „Blizzardu“

Příští týden se vypnou servery Warcraftu, Overwatche a dalších. Výjimkou je Diablo Immortal

Zdroj: Blizzard
17. 1. 2023

Čína je tak trochu jiný svět, což platí i v případě her. Hraní je omezováno, hry procházejí schvalováním a cenzurou a jejich vydávání je na tamním trhu všechno jen ne přímočará záležitost. Tituly od Blizzardu v Číně připravovala, vydávala a provozovala společnost NetEase, ovšem toto partnerství je u konce a vydavatel již měl rozpustit tým stojící za čínskými verzemi jednotlivých her. Pro South China Morning Post to sdělili tři lidé obeznámeni se situací, kteří jsou blízcí propuštěným zaměstnancům nebo těm, kteří byli přeloženi jinam v rámci společnosti.

Ukončení spolupráce mezi Blizzardem a NetEase společnosti oznámily po dřívějších zvěstech o neshodách v listopadu 2022, přičemž se tak děje po dlouhých 14 letech. Už tehdy mělo dojít k prvnímu přesunu zaměstnanců, jiní z pobočky Shanghai EaseNet Network Technology, která zařizovala právě záležitosti Blizzardu na čínském trhu, odešli sami. Spolupráce bude oficiálně ukončena 23. ledna a ačkoli Blizzard již ke konci roku uvedl, že jedná s dalšími možnými vydavateli, není příliš pravděpodobné, že by to během jednoho týdne stihli vyřešit. Dnes zároveň Blizzard uvedl, že společnost NetEase odmítla prodloužení o šest měsíců, během nichž by se pokračovalo v hledání nového partnera.

V ten den, tedy 23. ledna, budou proto vypnuty servery hned sedmi her od Blizzardu, které zároveň už nejsou k dispozici ke koupi. Jedná se o World of Warcraft, Overwatch 2, Hearthstone, Diablo 3, Warcraft 3: Reforged, StarCraft 2 a Heroes of the Storm. Výjimkou je Diablo Immortal, které je součástí samostatné smlouvy a navíc bylo vyvinuto díky spolupráci obou společností. Shodou okolností měl zaměstnanec NetEase na svědomí opožděné vydání v Číně kvůli přirovnání prezidenta Si Ťin-pchinga k zakázanému medvídkovi Pú

Spekulovalo se o možnosti, že by mohlo dojít na poslední chvíli k obnově spolupráce, ovšem jak uvádí South China Morning Post, vzhledem k rozpuštění studia Shanghai EaseNet Network Technology tomu tak nebude. Tím končí jeden z největších a zároveň i nejziskovějších americko-čínských obchodních partnerství, ačkoli byl tým sám o sobě poměrně malý a pracovalo v něm nanejvýš 100 lidí, většinu času spíše méně. Zhruba 10 lidí by mělo ještě na pár měsíců zůstat, aby obstarali logistiku, ale to by nemělo trvat déle než šest měsíců. Dalších poboček NetEase včetně té v Chang-čou, kde se pracuje na Diablo Immortal, se propouštění podle zdrojů nijak nedotýká.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru