Největší letoun světa znovu vzlétne ve Flight Simulatoru

Do vzduchu se dostaneme už tento měsíc. Pomůže obnově skutečného Antonovu An-225

Zdroj: Microsoft
6. 2. 2023
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 18. 8. 2020 Platformy: , Žánr:

Největší letoun světa Antonov An-225 Mrija, který byl zničen při ruské invazi na Ukrajinu, znovu vzlétne. Nejprve ve hře Microsoft Flight Simulator a později snad i ve skutečnosti. A dokonce s jejím drobným přispěním.

Všechny příjmy plynoucí z tohoto placeného rozšíření přitom mají jít přímo na Ukrajinu, respektive společnosti Antonov.

Výrobce letadla Antonov podepsal licenční smlouvu s Microsoftem a v příspěvku na Facebooku uvedl, že doufá, že DLC vyjde 27. února, kdy uplyne rok od jeho zničení. S nápadem přišel za výrobcem letadla Microsoft a Antonov se na realizaci myšlenky podle svého vyjádření aktivně podílí. Pochvalně se ostatně o něm vyjadřují i zaměstnanci firmy a posádka skutečného letadla. Na digitálním letadlu pak přímo pracuje společnost iniBuilds.

Všechny příjmy plynoucí z tohoto placeného rozšíření přitom mají jít přímo na Ukrajinu, respektive společnosti Antonov, i když detaily neznáme. Mají pomoci s obnovou skutečného letounu. Plánovaná cena rozšíření je 20 dolarů. Jako první by měl tento výjimečný stroj dorazit do PC verze a později se objeví také na Xboxu.

Spokojit se nemusíte do té doby jen s obrázky. K dispozici už máme také několik videí. První představuje samotný letoun. V tom dalším o něm pak skutečný mluví pilot tohoto velikána. V posledním se pak o letounu baví samotní autoři hry a předvádí jeho detaily.

Skutečný Antonov An-225 poprvé vzlétl v prosinci 1988. Mrija vznikla v jediném exempláři, výroba dalších byla zastavena. Původně byl An-225 navržen pro přepravu sovětského raketoplánu (přesněji kosmoplánu) Buran, ale s ukončením tohoto programu byla v ohrožení i realizace samotného letadla. Mrija drží několik světových rekordů. Domovským letištěm byl Hostomel, kde byl stroj zničen během ruské invaze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru