Microsoft Flight Simulator (2020), Microsoft, Největší letoun světa znovu vzlétne ve Flight Simulatoru

Největší letoun světa znovu vzlétne ve Flight Simulatoru

Do vzduchu se dostaneme už tento měsíc. Pomůže obnově skutečného Antonovu An-225

Zdroj: Microsoft
6. 2. 2023
Název: Microsoft Flight Simulator (2020) Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 18. 8. 2020

Největší letoun světa Antonov An-225 Mrija, který byl zničen při ruské invazi na Ukrajinu, znovu vzlétne. Nejprve ve hře Microsoft Flight Simulator a později snad i ve skutečnosti. A dokonce s jejím drobným přispěním.

Všechny příjmy plynoucí z tohoto placeného rozšíření přitom mají jít přímo na Ukrajinu, respektive společnosti Antonov.

Výrobce letadla Antonov podepsal licenční smlouvu s Microsoftem a v příspěvku na Facebooku uvedl, že doufá, že DLC vyjde 27. února, kdy uplyne rok od jeho zničení. S nápadem přišel za výrobcem letadla Microsoft a Antonov se na realizaci myšlenky podle svého vyjádření aktivně podílí. Pochvalně se ostatně o něm vyjadřují i zaměstnanci firmy a posádka skutečného letadla. Na digitálním letadlu pak přímo pracuje společnost iniBuilds.

Všechny příjmy plynoucí z tohoto placeného rozšíření přitom mají jít přímo na Ukrajinu, respektive společnosti Antonov, i když detaily neznáme. Mají pomoci s obnovou skutečného letounu. Plánovaná cena rozšíření je 20 dolarů. Jako první by měl tento výjimečný stroj dorazit do PC verze a později se objeví také na Xboxu.

Spokojit se nemusíte do té doby jen s obrázky. K dispozici už máme také několik videí. První představuje samotný letoun. V tom dalším o něm pak skutečný mluví pilot tohoto velikána. V posledním se pak o letounu baví samotní autoři hry a předvádí jeho detaily.

Skutečný Antonov An-225 poprvé vzlétl v prosinci 1988. Mrija vznikla v jediném exempláři, výroba dalších byla zastavena. Původně byl An-225 navržen pro přepravu sovětského raketoplánu (přesněji kosmoplánu) Buran, ale s ukončením tohoto programu byla v ohrožení i realizace samotného letadla. Mrija drží několik světových rekordů. Domovským letištěm byl Hostomel, kde byl stroj zničen během ruské invaze.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru