Nedělní výběr herních zpráv

Nedělní výběr herních zpráv

Třídíme pro vás ta nejzajímavější oznámení a vybíráme nejlepší trailery z posledních hodin

Zdroj: Coffee Stain

Dál k nám ve velkém množství proudí novinky a oznámení prostřednictvím různých herních akcí, které připadají na tento víkend. Abychom vás nezavalili v marné snaze říci vám úplně “vše”, rozhodli jsme se opět vybírat jen některé ze zpráv, které nás zaujaly. Snahou je nějak vytřídit vysoké desítky titulů, protože věříme, že v tomto případě už množství přesahuje mez, kdy může člověka paradoxně odradit a připravit jej o chuť na další přenosy. I tento článek budeme průběžně doplňovat.

Goat Simulator 3

Vývojáři z Coffee Stain představili velké DLC pro Goat Simulator 3. Expanze Multiverse of Nonsense vezme fanoušky na cestu napříč novými dimenzemi, aby napravili vesmír, které sami rozbili. Hráči se mají těšit na nový příběh, nové vybavení, nové questy nebo nový skin kapybary. DLC vyjde už 19. června a chybět v něm samozřejmě nebudou ani crossovery nebo narážky na další hry a slavné značky.

Forgotten but Unbroken

Slovenská historická strategie Forgotten but Unbroken má na Steamu nové veřejné demo. Je tu už k dispozici částečná správa základny a celkem šest misí. Hráči spatří i první cutscénu, jimiž bude tým vyprávět příběh. Sami vývojáři říkají, že jde o velkou demoverzi, která reprezentuje poslední pokroky. Práce na projektu se mezitím podle autorů pomalu, ale jistě blíží do finále. Trailer se objevil také na akci Future Games Show.

Splinter Cell nebude, State of Decay 3 ano

Důvěryhodný insider Shinobi602 naznačil, že remake Splinter Cellu na akci Ubisoftu neuvidíme. State of Decay 3 by se na akci Microsoftu objevit mělo. Na oficiálním webu samotného studia Undead Labs se objevil odkaz na nový presskit, který to potvrzoval. Tým podle všeho také začal používat nové logo.

The Precinct

O nadějné hře The Precinct už jsme vás také informovali. Na Future Games Show se dočkala nového traileru a také oznámení, že vyjde na PC i konzole 15. srpna.

Deliver Us Home

Na Future Games Show se objevil premiérový teaser sci-fi Deliver Us Home od studia Keoken Interactive. Pokračování série Deliver ale musejí pomoci zafinancovat samotní fanoušci prostřednictvím kampaně na Kickstarteru, která se spustí 11. června. Tým měl totiž problém najít vydavatele, jak jsme vás informovali už dříve.

Nobody Wants To Die

Hru Nobody Wants To Die jsem vám nadšeně představoval už před časem. Je to dystopický noirový příběh zasazený do New Yorku stovky let v budoucnosti, ale inspirovaný třeba stylem art deco. V roce 2329 je nesmrtelnost dostupná, ale rozhodně není zadarmo. Na Future Games Show jsme se dočkali nového videa a další se objevilo v programu IGN. Hra vyjde už 17. července na PC, PS5 i Xboxu Series.

Dystopika

Pokud sledujete a čtete Vortex pravidelně, určitě vám neunikl ani náš dřívější tip na budovatelskou hru Dystopika. V ní si můžete postavit vlastní kyberpunkové město jako z filmu Blade Runner. Připomínáme, že je to spíš sandbox než hra v pravém slova smyslu. Vyjde na Steamu 21. června.

Eriksholm: The Stolen Dream

Eriksholm: The Stolen Dream je izometrická příběhová stealth hra. Hlavní hrdinka Hanna pátrá ve městě Eriksholm po svém bratru Hermanovi. Titul od studia River End Games vyjde příští rok.

Dredge: The Iron Rig

Nové DLC The Iron Rig pro hru Dredge vyjde 15. srpna. Přinese 2 až 5 hodin hry, nový příběh, nové ryby, vybavení nebo achievementy.

Eternal Strands

Nová hra od někdejšího creative directora Dragon Age a jeho nového studia Yellow Brick Games přichází s dalším trailerem, který tentokrát nabízí větší důraz na hratelnost. Už během dubnového oznámení Eternal Strands vývojáři lákali na unikátní využívání fyziky a magie, přičemž se hra jevila jako fantasy variace na Shadow of the Colossus, přičemž nejinak to působí i zde. S obry je možné bojovat právě za pomocí magie, jež za sebou zanechává například ledové krystaly, naopak je možné se ubránit i ohni. Hra by měla vyjít příští rok na PC a konzolích.

Future Games Show (prezentace)

Starship Troopers: Extermination

Casper Van Dien se vrací jako Johnny Rico a Starship Troopers: Extermination obdrželi s novým trailerem i datum opuštění předběžného přístupu a plnohodnotného vydání v plné verzi. Hráči se mohou těšit na kooperaci i singleplayerovou kampaň, a to i na konzolích. Do hrdinské služby a boje se budou moci vrhnout už 11. října 2024, kdy hra vychází na PC, PlayStation 5 a Xbox Series.

Ukázka z filmu Borderlands

Během IGN Live jsme se dočkali i exkluzivní nesestříhané ukázky z nadcházejícího filmu Borderlands. K dispozici nám je scéna, v níž ústřední hrdinové Lilith (Cate Blanchett), Tiny Tina (Ariana Greenblatt), Roland (Kevin Hart), Jamie Lee Curtis (Tannis), Krieg (Florian Munteanu) a Claptrap (namluvený Jackem Blackem) naráží na problémy v jakémsi opuštěném skladu. A asi není příliš překvapivé, že tyto problémy má na svědomí právě poslední zmíněný člen týmu. Ukázka tak přechází z prvotně humorné interakce do akce, ačkoli říct, že v poměrně pomalém tempu. Film Borderlands bude v kinech uveden 9. srpna 2024.

GreedFall 2: The Dying World

Dalším ze zajímavých titulů, které se objevily během vlastní prezentace IGN, je nepochybně pokračování GreedFallu. GreedFall 2: The Dying World se zde navíc pouze nemihl, jelikož nám vývojáři ze Spiders nadělili vydatnou 12minutovou ukázku gameplaye, kterou doplnil i rozhovor věnovaný novým společníkům a prostředí.

CliffyB se zřejmě vrací k vývoji her

Na Vortexu jsme vás několikrát informovali, když bývalý herní designér Clifford Bleszinski na dálku oslovoval Microsoft a autory série Gears, že by moc rád pomohl s některým z dalších dílů. Ozýval se v tomto smyslu opakovaně, ale nakonec usoudil, že vytrvalé mlčení znamená nezájem a svou pozornost zase na nějakou chvíli nasměroval ke svým aktuálním aktivitám – produkování show na Broadwayi nebo psaní komiksu. V průběhu víkendu se ale ozval na Twitteru s překvapivou zprávou, že dokončil prezentaci týkající se nového herního projektu a naznačil, že ji „někam“ odeslal. „Uvidíme, co z toho bude,“ dodal pak Bleszinski a podělil se také o možný marketingový slogan své nové hry. „Welcome to the SAPPENING,“ zní onen slogan, který dává prostor k úvahám, co tím CliffyB vlastně myslí. Pokud jde o narážku na „fappening“, tedy vlnu uniklých soukromých fotografií celebrit z celého světa, ale současně odkazuje ke květinám či stromům, to vážně nevíme a zřejmě budeme muset počkat.

Wholesome Direct

Pokud vyhledáváte nezávislou herní tvorbu a především pak tu „wholesome“, určitě si něco vyberete i z nabídky Wholesome Games a jejich včerejší speciální prezentace Wholesome Direct. Na akci se ukázalo či alespoň v sestřihu mihlo více než 70 her, z nichž vypíchněme alespoň hry jako Sopa: Tale Of The Stolen Potato, Magical Bakery, Éte, Crab God, Rooster, Kamaeru: A Frog Refuge či Dungeons of Hinterberg. Některé hry mají navíc k dispozici demo, proto není od věci je omrknout. Celou prezentaci můžete zhlédnout níže, přičemž zde najdete i seznam všech prezentovaných titulů.

MechWarriors 5: Clans

Na akci IGN Live se objevil nový trailer na sci-fi MechWarriors 5: Clans. Dvouminutová upoutávka ale především přinesla oznámení data vydání. Pokračování slavné ságy se dočkáme 3. října na PC, PlayStationu 5 a Xboxu Series. Hra dorazí s podporou cross-playe.

Tento článek budeme průběžně doplňovat.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru