Grand Theft Auto VI, Rockstar Games, Ne, Microsoft neoznámil vydání GTA VI na rok 2024

Ne, Microsoft neoznámil vydání GTA VI na rok 2024

Společnost tento termín předpokládá, ovšem jen s odkazem na spekulace médií

Zdroj: Take-Two Interactive
29. 11. 2022

Dokument, ve kterém Microsoft odpovídá na dotazy, připomínky a obavy britských regulačních úřadů v souvislosti s akvizicí společnosti Activision Blizzard, jsme poměrně podrobně probírali v minulém týdnu. Víc než 100stránkový dokument však ukrývá řadu dalších zajímavostí, kterými se snaží Microsoft co nejlépe popsat situaci na trhu tak, aby jeho případné spojení se zmíněným gigantem nepůsobilo jako zisk příliš velké výhody v konkurenčním souboji s ostatními a skoro se zdá, že redmondská společnost napíše a řekne cokoliv, aby akvizice přes regulátory prošla. Jednou věcí tak je snižování významu Call of Duty a druhou třeba poukazování na to, jaké další velké hry budou uvedeny na PlayStationu a vyváží případnou ztrátu jedné z nejslavnější stříleček. Tedy, ne že by Microsoft v dokumentu mnohokrát nezmiňoval, že jde jen o hypotézu a fakticky oblíbené Call of Duty za zeď exkluzivity zavřít nechce. Zpátky ale k argumentům, mezi kterými se také objevila společnost Take-Two Interactive, resp. nejzářivější součást jejího portfolia – Grand Theft Auto.

Microsoft uvádí pátý díl jako titul, který na PlayStationu výrazně uspěl a není zřejmě pochyb, že tomu bude jinak i v případě chystaného GTA VI. Ačkoliv může být titul i v souvislosti s nedávným masivním únikem ještě roky vzdálen, Microsoft uvádí, že jeho vydání očekává v roce 2024. Tahle krátká věta z konce 24. stránky však vzbudila obrovskou pozornost a mnoho herních i neherních médií ji začalo interpretovat špatně. Takže zatímco se někde můžete dočíst, že Microsoft potvrdil vydání GTA VI na rok 2024, nebo že neexistují žádné bližší informace, jak k potenciálnímu termínu výrobce Xboxu přišel, pravda je mnohem nudnější, než se může zdát. A je to ostatně i důvod, proč vás na zjevné přehánění mnoha magazínu upozorňujeme.

Z dokumentu je totiž zcela jasné, odkud informace pochází a dáváme teď stranou, zda Microsoft termín vydání GTA VI skutečně zná, nebo nikoliv. Ihned za větou o očekávaném vydání v roce 2024 přichází odkaz na poznámku pod čarou – konkrétně pozn. č. 92 – v níž se uvádí, že tyto informace pochází z článku magazínu Tech Radar z října letošního roku. Jde o standardní souhrn známých informací, úniků a zpráv od insiderů, který je všechno, jen ne oficiální, natož přímo od Microsoftu. Jen pro pořádek, jde o text uvozený titulkem – GTA 6 gameplay, leaky, novinky a spekulace – který jako zdroj uvádí Bloomberg, insidera Stephena Totila či Toma Hendersona, případně činí vlastní závěry z tiskových zpráv o finančních výsledcích společnosti Take-Two. V nich mimo jiné zaznělo, že do konce finančního období 2024 očekávají růst příjmů, opět se ale jedná jen o spojování náznaků, nikoliv potvrzené zprávy.

Co se týče Toma Hendersona, ten například rok 2024 tipoval jen v souvislosti s tím, že GTA V či Red Dead Redemption 2 dělily dva roky od oznámení k vydání, takže by se dalo očekávat něco podobného i v souvislosti GTA VI, ale – opět – jde jen o úvahu. Tím samozřejmě nechceme vyvrátit, že by Microsoft neměl interní informace nebo že by dokonce nezašlo k jejich zakrytí tím, že se odkáže na veřejný zdroj s nímž interně souhlasí, ale tato konkrétní zmínka je daleko od toho, aby mohla být používána jako argument k diskuzím nebo překrucována s tím, že neznáme její bližší původ.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru