Zaklínač 3: Divoký hon, CD Projekt Red, Navštivte prvního Zaklínače v modu pro Zaklínače 3

Navštivte prvního Zaklínače v modu pro Zaklínače 3

Komunita už má v rukou REDkit a vznikají první díla. Například remake původní Wyzimy

Zdroj: CD Projekt / koláž, Vortex
23. 5. 2024
Název: Zaklínač 3: Divoký hon Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 5. 2015

Na remake prvního Zaklínače, jenž byl představen v roce 2022, si ještě budeme muset nějaký ten čas počkat, jelikož by měl dorazit až po odstartování nové ságy. Před pár dny nicméně CD Projekt vydal oficiální a bezplatné modovací nástroje REDkit pro Zaklínače 3, které tak hru obohatily téměř na den přesně dlouhých devět let po vydání hry. Třetí Zaklínač tedy může díky komunitě žít dál, jelikož tvůrci dostali vícero možností, jak se hrou dále pracovat. Někteří se již pustili do práce, pokud tak neučinili už dříve v rámci testovací verze, a začínají se objevovat první zajímavé počiny. Například ohlédnutí do minulosti za úplně prvním Zaklínačem z roku 2007.

Na kanálu s názvem qwerthjhjky na YouTube se objevilo video, které nás a Geralta zavede zpět do původní Wyzimy, děje se tak ovšem právě v Zaklínači 3 a s podstatně starším a zkušenějším Geraltem v hlavní roli. Za modifikací stojí modder s přezdívkou AngryCatster, jenž se rozhodl části mapy z prvního Zaklínače, jelikož je zde Wyzima rozdělena na několik sekcí a oddělena načítacími obrazovkami, spojit v jednu velkou mapu. Hráči se tak mohou bez přerušení proběhnout chrámovou čtvrtí, obchodní čtvrtí a přes Hráz se dostat do Staré Wyzimy. Sám AngryCatster nicméně přiznal, že tomu nevěnoval mnoho času a že mu šlo spíše o to vidět, jak to bude vypadat a fungovat.

Nutno říct, že to vypadá rozhodně zajímavě, jelikož pohled na Wyzimu v novém kabátku a především nasvícení působí o dost jinak. Důvodem je samozřejmě podstatně temnější atmosféra první hry, což se projevilo i v barevné paletě a pojetí výtvarné stylizace. Rozdílem je též možnost s Geraltem překonávat některé překážky nebo lézt na zdi, což nebylo v prvním Zaklínači možné. Na ukázce nicméně nechybí pro tuto oblast ikonická skladba Peaceful Moments od Adama Skorupy. Modifikace je dostupná na NexusMods, může však obsahovat některé chyby. K těm může dojít právě při skákání a lezení, stejně tak AngryCatster upozornil na nedokonalé textury terénu.

Vlastně asi ani není příliš překvapivé, že jedním z prvních pokusů se stalo převedení „jedničky“ do trojky, přičemž už nyní se objevují zmínky o potenciální možnosti přepracování celé hry. Zároveň však nejde o nic jednoduchého, jelikož ne se všemi prvky a formáty je to tak snadné kvůli letitým rozdílům v technologii. To například komplikuje i snahu o převedení Zaklínače 2, jak jednomu z komentujících vysvětlil modder. Už dříve však vznikly velké ambiciózní projekty, například fanouškovské DLC The Witcher: Farewell of the White Wolf pro dvojku. Dají snad fanoušci dohromady novou verzi jedničky dříve než sami vývojáři? Těžko říct, ale plány na „komunitní remake“ jsou podle všeho už též na stole.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru