Nástupce Switche má údajně vyjít v roce 2024

Nástupce Switche má údajně vyjít v roce 2024

Podle VGC Nintendo cílí na druhou polovinu roku. Koncepce bude podobná jako u Switche

Zdroj: Nintendo

Tradičně dobře informovaný a důvěryhodný magazín Video Games Chronicle přinesl na základě svých informací zprávu o spekulovaném nástupci konzole Nintendo Switch. Podle zdrojů, které jsou obeznámeny s plány společnosti Nintendo o nové a zatím dosud nepředstavené next-gen konzoli, už mají někteří klíčoví partneři dokonce k dispozici devkity. Stejnými informacemi pak disponuje i magazín Eurogamer. Uvedení nového zařízení by pak mělo být naplánováno na rok 2024, pravděpodobně až ve druhé polovině roku. Jedním z důvodů má být i zajištění dostatečného množství konzolí, aby nedocházelo k výpadkům jako u PlayStationu 5 a Xbox Series.

O nové konzoli stále oficiálně nevíme vůbec nic a i mimo oficiální kruhy se mnoho informací neobjevilo. Podle VGC se jejich zdroje zmiňovaly či naznačovaly, že i novou konzoli bude možné používat jako handheld. Dva zdroje pak uvedly, že namísto využití lepšího OLED, jimiž disponoval nový model Nintendo Switch OLED, bude nová konzole vybavena LCD kvůli snížení nákladů, což by se však naopak mělo promítnout do zvýšení kapacity interního uložiště – to v původní verzi nabízelo pouhých 32 GB, ve verzi OLED pak 64 GB. Dále má zůstat zachování fyzických kopií her v podobě cartridge. Navzdory tomu nikdo z nich zatím neupřesnil, zda to automaticky znamená zpětnou kompatibilitu, v minulosti však Nintendo hlásalo, že chce na svůj další systém převést co nejvíce hráčů a uživatelů. Svůj článek později Andy Robinson doplnil na Twitteru o domněnku, že se Nintendo s největší pravděpodobností snaží vejít do cenovky 399 dolarů, což je hrubým přepočtem něco málo přes 8600 korun.

Konzole Nintendo Switch byla poprvé uvedena na trh v březnu 2017, má už tedy něco za sebou a není divu, že se o novém zařízení mluví už dlouho. VGC v této souvislosti oslovila i tokijského konzultanta přes herní trh Dr. Serkana Toto, podle něhož je uvedení nové konzole v roce 2024 pravděpodobné a dává smysl, jelikož Nintendo čeká výrazný pokles prodejů, které může vyrovnat právě nové zařízení. Christopher Dring ze společnosti ReedPop pro VGC připomněl, že rok 2024 by odpovídal dřívějšímu počínání Nintenda, kdy uvádělo novou konzoli uprostřed cyklu mezi Sony a Microsoftem. Na vydání, ale možná i samotné oznámení si tedy ještě nějaký čas počkáme, ale je téměř jisté, že start nové konzole by měla doprovodit i silná sestava her.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru