NASCAR na konzole ano, IndyCar nikoli

NASCAR na konzole ano, IndyCar nikoli

Prvně jmenovanou hru bude pohánět Unreal Engine. Obě značky se nedávno stěhovaly

Zdroj: ilustrační/Motorsport Games
9. 2. 2024

Magazín Insider Gaming vyzpovídal prezidenta společnosti iRacing Tonyho Gardnera a přinesl několik zajímavostí z kuchyně této firmy. Dozvěděli jsme se například, že nová hra s oficiální licencí NASCAR pro konzole a PC bude nově využívat Unreal Engine od Epic Games. Tuto sérii to má podle Gardnera konečně přinést na novou generaci, což je nezbytné, věří lidé ve společnosti iRacing. Vývoj je ale stále na samém začátku. Hodně se chtějí u novinky zaměřit na samotné řízení a rovněž na kariéru. Titul by měl vyjít někdy v příštím roce. Práva na tuto značku získal iRacing loni v říjnu od společnosti Motorsport Games.

Naopak pro fanoušky série IndyCar nemá Tony Gardner dobré zprávy. Nová konzolová hra v tuto chvíli není na pořadu dne. Dveře tomuto plánu nechává otevřené, ale není to nic blízkého. Tony Gardner ujišťuje, že moc dobře ví, co lidé chtějí a v dokonalém světě by jim to rádi nabídli. “Ale nechceme se dopustit stejné chyby, jakou udělali Motorsport Games, a ukousnout si příliš velké sousto,” doplnil.

Exkluzivní licenci na IndyCar získala společnost Motorsport Games v roce 2021 a konzolovou hru plánovala přinést v roce 2023. Jenže projekt se opakovaně zpožďoval, až byl nakonec pozastaven úplně. To majiteli práv umožnilo ukončit dřívější smlouvu a práva se stěhovala znovu ke společnosti iRacing. Ta nepochybně s IndyCar něco předvede na poli PC, ale PlayStation a Xbox budou muset počkat.

 

O obou hrách jsme v minulosti už psali. Loni v říjnu jsme dokonce spatřili první video a také screenshoty z nyní už zrušené závodní hry IndyCar od Motorsport Games. Tehdy se ještě plánovalo, že hra vyjde letos a zamířit měla na PC a konzole PlayStation 5 a Xbox Series. Nový titul NASCAR má vyjít na Windows, PlayStationu, Xboxu i Switchi v roce 2025.

Společnost Motorsport Games se už dlouho potýká s vážnými problémy. Opakovaně propouštěla, měla dlužit peníze svým zaměstnancům a přišla také o licenci na šampionát British Touring Car Championship (BTCC). Firma ale dál chystá na trh hru Le Mans Ultimate, která má dorazit už 20. února a vypadala poměrně zajímavě. Ale zatím vyjde jen v early accessu, což se hráči dozvěděli teprve před pár dny a zjevně je to dost překvapilo. K dispozici zatím bude hra pouze na PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru