Motorsport Games ztratili práva na hru podle IndyCar

Motorsport Games ztratili práva na hru podle IndyCar

Přišli o třetí licenci v krátké době po sobě. Zůstává Le Mans Ultimate, ale vyjde až v únoru

Zdroj: Motorsport Games
15. 11. 2023

Minulý týden jsme vás v novinkovém souhrnu informovali, že společnost Motorsport Games, která se dlouhodobě zjevně potýká s různými problémy, oznámila pozastavení vývoje hry IndyCar. Nevěděli jsme v tu chvíli, co to bude dál znamenat. Je projekt dočasně u ledu, anebo to pro něj znamená definitivní stopku? Spekulovalo se, že to bude spíš ta horší možnost. Teď už odpověď známe. Tahle hra nikdy nevyjde. Majitel licence totiž podle zjištění magazínu Insider Gaming ukončil s vývojáři a vydavatelem kontrakt.

Společnost INDYCAR, LLC nebyla spokojená s tím, jak projekt vypadá. Motorsport Games nebyli schopní dostát svým závazkům vyplývajícím z dřívější smlouvy. Motorsport Games mají ještě ověřovat, zda je ukončení kontraktu ze strany držitele licence oprávněné, ale to bude nejspíš už jen formalita. Dohodu obě firmy podepsaly v červenci 2021 a pozbýt platnosti měla s okamžitou účinností.

 

Motorsport Games už dřív přišli o licenci na NASCAR a kontrakt s nimi teprve před pár dny ukončil i šampionát British Touring Car Championship (BTCC). Jak už bylo řečeno, nad Motorsport Games se již delší dobu stahují mračna. Firma měla dlužit svým zaměstnancům výplaty, potýká se dlouhodobě se ztrátou a došlo i na propouštění. Kvůli dluhu údajně Motorsport Games nemají finanční prostředky na další provoz, což působí alarmujícím dojmem.

Ve chvíli, kdy byl pozastaven vývoj hry IndyCar, totiž došlo také k odkladu další oficiálně licencované závodní hry. Pro hráče v Evropě pravděpodobně ještě zajímavější. Le Mans Ultimate mělo vyjít ještě letos, ale minulý týden bylo oznámeno, že dorazí na trh namísto v prosinci až 20. února příštího roku. Tak můžeme jen doufat, že to do té doby firma zvládne ustát a pak se zase nějak díky novince postaví na nohy. Jinak totiž tenhle titul vypadá poměrně zajímavě. Hra nicméně stále pokrývá sezónu 2023, i když vyjde v roce 2024.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru