Na televizích Samsung lze hrát hry z Xboxu i bez konzole

Kromě služby Xbox Cloud Gaming nabízejí také streamování z GeForce Now nebo Stadie

Zdroj: Samsung
1. 7. 2022

Začátkem června Microsoft oznámil, že v rámci své snahy rozšířit Xbox jako službu, Game Pass a hlavně Game Pass Ultimate také na další zařízení bude možné hrát hry z Xboxu bez konzole na televizích od Samsungu. Pochopitelně díky streamování z cloudu. Psali jsme, že služba bude od 30. června dostupná ve 27 zemích světa, a tak se také stalo. Nejnovější modely od Samsungu mají nový Gaming Hub, kde diváci/hráči najdou nejen hry z Xbox Cloud Gamingu, ale také knihovnu GeForce Now, Stadie od Googlu a Utomik. Později má nabídku rozšířit také služba Luna od Amazonu.

Samsung Gaming Hub je dostupný v televizích modelové řady 2022 a za něj nic neplatíte ani k němu nepotřebujete žádné rozšíření pro samotný televizor. Tedy s výjimkou gamepadu pochopitelně. Použít můžete ten od Microsoftu, Sony, Googlu, Amazonu, Nvidie nebo vybrané ovladače PowerA a Logitech. Vlastní technologie od Samsungu se má údajně díky umělé inteligenci navíc postarat o upscale obrazu a jeho další vylepšení.

Hráči mají z Gaming Hubu spouštět také své klasické konzole připojené normálně k televizi. V Gaming Hubu najdete také další aplikace, které se mohou hráčům hodit, jako je třeba Twitch, YouTube nebo Spotify. Není jasné, zda Samsung herní streamovací aplikace časem uvede také na starší televize. S jistotou ale víme, že dojde na podporu dalších výrobců.

Microsoft říká, že chce přinést potěšení z hraní úplně všem. Do hraní chce zapojit ještě víc lidí než kdy dřív a tohle je další způsob. Microsoft to vnímá jako novou vstupní bránu do světa videoher pro úplné nováčky. V dalším kroku by pak rád nabídl obdobnou aplikaci také na televizorech dalších výrobců a není žádným tajemstvím, že pak má být na řadě v tomto snažení nějaký dongle od Xboxu, který by člověk mohl zapojit do jakékoli televize a zprostředkoval mu rovněž streamované hry z cloudu i bez konzole.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru