Na Switch dorazil Alan Wake. Na cestě jsou čeští Pilgrims

Na Switch dorazil Alan Wake. Na cestě jsou čeští Pilgrims

Překvapivé vydání thrilleru od Remedy, nášup od Amanity a Resident Evil v cloudu

Zdroj: koláž/Vortex
21. 10. 2022

Hned dva zajímavé tituly jsou v těchto dnech skloňovány v souvislosti s novou verzí pro Switch. Tím prvním je Alan Wake Remastered, který hráče ve čtvrtek překvapil nečekaným vydáním pro hybridní konzoli od Nintenda. Mysteriózní thriller od Remedy je navíc k dispozici s dvacetiprocentní slevou a prodává se za 30 eur. Hra vychází jen digitálně, nikoli v krabičce, ale pozor, jedná se o nativní verzi běžící přímo na Switchi, nikoli cloudovou jako třeba v případě Controlu od stejných autorů. 

Alan Wake dorazil právě včas na Halloween. I když jsme věděli, že se port chystá, jeho termín autoři tajili. Hra samozřejmě obsahuje i DLC The Signal a The Writer, která vyšla dodatečně k originálu. V naší loňské recenzi dostal remaster ve verzi pro PS5 známku 7/10.

S další hrou se pak vrátíme z Finska k nám domů. České studio Amanita Design oznámilo, že titul Pilgrims, který debutoval před třemi lety na PC a ve službě Apple Arcade, dorazí na Switch 3. listopadu. Lze jej přitom hrát v režimech na šířku i na výšku. Amanita současně připomíná, že jde už o její čtvrtý titul na hybridní konzoli od Nintenda. To je samo o sobě skvělý úspěch.

“Díky všestrannosti Switche jsou Pilgrims hratelní v několika různých režimech. Vedle obvyklých handheld, tabletop a TV režimů hra plně podporuje dotykové ovládání a nabízí také možnost přepínat mezi zobrazením na výšku a na šířku,” uvedl mluvčí studia Lukáš Kunce. Připomíná, že titul získal hlavní cenu na předávání cen Česká hra roku 2019 a v roce 2020 také ocenění CEEGA za nejlepší mobilní hru roku. Více informací o Pilgrims najdete v našem archivu. V říjnu 2019 jim Zdeněk v recenzi udělil známku 9/10.

A konečně ještě jedna novinka v souvislosti se Switchem stojí za pozornost a zmínili jsme se o ní už v souhrnu z půlnoční akce Resident Evil Showcase. Série Resident Evil díky spolupráci firem Capcom a Ubitus míří na Switch v cloudové verzi, která slibuje 60 fps a má se skvěle hrát na cestách i doma po připojení k televizi. Jako první je na řadě Village. Už tradičně je k dispozici demo, s jehož pomocí můžete otestovat, zda je vaše připojení dostatečně rychlé a stabilní na komfortní hraní. Streamovaná verze pro Switch vyjde 28. října a DLC Winters’ Expansion pak 2. prosince. Cloudová verze RE2 bude dostupná 11. listopadu, RE3 18. listopadu a RE7 16. prosince.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru