Souhrn z akce Resident Evil Showcase

Souhrn z akce Resident Evil Showcase

Nadílka od Capcomu. Remake Resident Evil 4, novinky pro Village i spin-off Re:Verse

Zdroj: Capcom
21. 10. 2022

Máme za sebou další noční přenos zaměřený na slavnou japonskou hororovou sérii, tentokrát ovšem od Capcomu. Resident Evil Showcase po půlhodinovém odpočítávání nabídla dalších 30 minut poměrně výživného obsahu, který si shrneme v následujícím textu. Celou akcí diváky hlasem provázel obchodník z Resident Evil Village známý jako Duke

Resident Evil Village

První přišel na řadu nový obsah pro Village. Dočkali jsme se pochopitelně nové upoutávky, která prezentovala chystanou third person kameru, ale také blížící se příběhové rozšíření s Rose v hlavní roli. Šestnáctiletá Rose je obdařena zvláštními schopnostmi, po nichž nijak netouží. Aby se jich zbavila, musí se vrátit na místo činu. Autoři slibují zajímavý příběh, v němž se znovu vydáme do známých míst. Rozšíření by také mělo být opravdu strašidelné, naznačuje tým. Ale víte, jak se to má v posledních letech se strašením u RE…

Nejde ale o jedinou novinku. Autoři připomněli, že režim The Mercenaries brzy obohatí tři nové velmi rozdílené hratelné postavy – Chris Redfield, Karl Heisenberg a Alcina Dimitrescu. V boji samozřejmě můžeme využívat jejich speciální schopnosti, což má být ještě zábavnější než s normálním hrdinou. Capcom také znovu vybalancoval celý zážitek a zrychlil tempo. Třeba tím, že když už zbývá poslední nepřítel ve vlně, nikde nečeká, ale aktivně hráče nahání.

Zmíněný third person mode nabízejí vývojáři jako alternativu pro ty, kteří first person nemají rádi, je pro ně příliš děsivý nebo třeba trpí kinetózou. Má to být nový atraktivní způsob, jak si hru vychutnat, ale také zopakovat trochu jinak. Zajímavostí je, že Capcom nechce, abychom Ethanovi pohlédli do tváře, a tak při snaze namířit na něj kameru bude odvracet hlavu.

To vše najdeme v takzvané Winters’ Expansion, která bude rovněž součástí nové Gold edice. Vyjde přitom už příští týden – 28. října. Překvapením ale bylo oznámení, že vyšlo nové third person demo pro Village, které nabízí možnost zahrát si 60 minut. Samozřejmě i v něm najdeme původní first person mód.

Resident Evil Re:Verse

V další části došlo, byť jen stručně, na multiplayerový spin-off Resident Evil Re:Verse. I v tomto případě jsme se dočkali nové upoutávky a stále platí, že na dlouho odkládaný titul mají nárok zdarma všichni majitelé Village v jakékoli edici. Titul láká na cross-play, který bude k dispozici už v rámci early accessu, který odstartuje 24. října. I po vydání plné verze přitom tým plánuje další updaty a rozšiřování. Těžko ale soudit, zda si hra napraví pošramocenou reputaci z předchozí hratelné ukázky.

Nové platformy

V souvislosti s Village také Capcom připomněl, že hra bude zanedlouho dostupná na větším množství platforem. Míří totiž na Mac, jak bylo odhaleno už na akci Applu WWDC. Tato verze bude k dispozici 28. října a má využít plný potenciál nových čipů od Applu. Běží na nich nativně a podporuje i dalších proprietární technologie od Applu, které mají zajišťovat optimální běh a kvalitu obrazu na Macu.

Díky spolupráci firem Capcom a Ubitus míří série Resident Evil také do cloudu. Streamovaná verze pro Switch slibuje 60 fps a má se skvěle hrát na cestách i doma po připojení k televizi. Už tradičně je k dispozici demo, s jehož pomocí můžete otestovat, zda je vaše připojení dostatečně rychlé a stabilní na komfortní hraní. Cloudová verze pro Switch vyjde také 28. října a DLC Winters’ Expansion pak 2. prosince. Cloudová verze RE2 bude dostupná 11. listopadu, RE3 18. listopadu a RE7 16. prosince.

Resident Evil 4

A konečně poslední netrpělivě očekávaná část byla věnována slibnému remaku hororu Resident Evil 4. Dočkali jsme se výživné ukázky ze hry i nových podrobností. Autoři novinky chtějí podle svých slov zůstat věrní originálu, ale současně přijít s novými nápady a samozřejmě moderní grafikou. Má to být povědomý, ale čerstvý zážitek, který si podle Capcomu užijí veteráni i nováčci. Ganados budou na hráče útočit novými způsoby a budou nebezpečnější. Stejně jako v originálu má být klíčová správa inventáře a dobrá práce s našimi zdroji. Vývojáři ukázali i slavného obchodníka, u nějž bude možné kupovat a vylepšovat zbraně.

Hra, která míří na PC, Xbox Series, PS5, ale také starší PS4, nabídne na konzolích od Sony možnost bezplatného next-gen upgradu. Kromě standardní edice Capcom láká na deluxe edici a sběratelskou edici. V noci na dnešek také odstartovaly předobjednávky, které přicházejí s vlastními bonusy podle zvolené verze. Hra samotná pak vyjde 24. března.

Pokud chcete vidět všechna nová videa a materiály, určitě si proklikejte kompletní záznam akce.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru