Diablo IV, Blizzard Entertainment, Na internet unikly hrubé verze cutscén z Diabla IV

Na internet unikly hrubé verze cutscén z Diabla IV

Záběry z motion-capture studia obsahují spoilery. Odhalují například jednoho bosse a Lilith

Zdroj: Blizzard
11. 9. 2022
Název: Diablo IV Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 6. 6. 2023

Diablo IV sice nemá přesný termín vydání, ale podle posledních informací budeme čekat už jen do příštího roku. Že tenhle slib klapne, naznačují obsáhlé blogové příspěvky o hře a jejich prvcích, stejně jako dlouhá videa, která prezentují vlastní úseky hratelnosti. Přesto Blizzard materiál hlídá a nechce vyzrazovat příliš o nejsilnějších momentech, které na hráče čekají, ti si však opět dokázali pomoct sami. Na internet totiž uniklo několik záznamů ze studia pro motion-capture, takže máte šanci podívat se na hrubé verze některých cutscén, případně se podívat, proti komu v Diablu IV stanete. Sice víme, že úhlavním nepřítelem bude démonka Lilith, dcera Mephista známá jako královna succub, nepochybujeme ale o tom, že než se budeme moci postavit právě jí, do cesty se nám postaví další démoni.

Předně, neočekávejte únik hotových cutscén, až na jedinou krátkou výjimku. Videa, která se objevila v průběhu víkendu na portálu NeoGAF, jsou převážně jen výstupem hrubého referenčního materiálu, který je spojen s modely, ovšem bez animací, efektů, patřičného nasvícení a vlastní kvality. Přesto máte možnost podívat se i na jednu rozpracovanější verzi cutscény, v níž hrdina či doprovázející postavy narazí na Lilith, která na ně pošle bosse sedícího na několikahlavém psovi, vycházejícím svou podobou z mytologického Kerbera. Bohužel neslyšíme, co Lilith ke skupině postav pronáší, hádáme ale, že to nebude s ohledem na blížící se boj nic pěkného. A že potyčka doopravdy začne naznačuje plynulé oddálení kamery do míst typických pro Diablo a doskočení hrdiny, který se zřejmě ihned z cutscény přesune k vlastnímu hraní.

Co se týče dalších záběrů, jde o mix pohledů na samotné herce a jejich podobu ve hře, což ale není vzhledem k hrubému nástřelu modelů příliš průkazné. Jediné, co může alespoň částečně odpovídat finálnímu produktu, je posloupnost scén a úhly záběrů, které však budou přirozeně dočištěny a vývojáři si nepochybně dají po vzoru jiných her od Blizzardu záležet, aby adekvátně dokreslily celkovou atmosféru. Na druhou stranu, pokud jste se už někdy ponořili do hraní Diabla, moc dobře víte, že příběh je sice fajn, ale k samotné zábavě ho tolik nepotřebujete. A v tomhle ohledu by mělo Diablo IV – doufejme – plnit přesně tuhle funkci, jen s tím rozdílem, že se vývojáři rozhodli pro umírněnější styl oproti třetímu dílu nebo například mobilnímu Diablu Immortal a vsadili na krvavější, drsnější a realističtější pojetí.

Pokud vás zajímá víc o Diablu IV, v poslední době se řeší zejména monetizace, především kvůli vzpomínce na nepříliš vhodně nastavené Diablo Immortal. Vývojáři z Blizzardu proto opakovaně vysvětlovali, že prémiové Diablo IV nebude stát na žádných pay-to-win prvcích a slíbili, že za skutečné peníze budou hráči kupovat pouze kosmetické předměty. Zapomenout byste pak neměli také na to, že vývojáři často zvou hráče k testování Diabla, takže je vhodné sledovat oficiální stránky a nenechat si uniknout příležitost přihlásit se do některého z uzavřených testů. Zpravidla je provází i vydání delšího gameplaye veřejně, což je přínosné i pro ty, kdo hru testovat nemohli. Zbytek naleznete v naší databázi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru