Monster Hunter Now, Capcom, Mobilní Monster Hunter Now dostal přesné datum vydání

Mobilní Monster Hunter Now dostal přesné datum vydání

Už v polovině září budete moci vyrazit na lov. Niantic věří v miliony předregistrací

Zdroj: Capcom
28. 7. 2023
Název: Monster Hunter Now Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 14. 9. 2023

Už v polovině letošního dubna informovala společnost Capcom, že ve spolupráci s vývojáři ze studia Niantic pracují na mobilní verzi slavné sérii Monster Hunter. Hra s přídomkem „Now“ se nebude snažit podruhé vymyslet kolo, takže dá hráči očekávanou možnost lovit monstra. S přihlédnutím k tomu, že jde o titul určený pro mobilní zařízení, vše bude probíhat za přispění augmentované reality a přesně v duchu jiných podobných titulů, včetně Pokémon GO právě od Nianticu. Už v dubnu se přitom mluvilo o tom, že by hra měla být k dispozici už relativně brzy – začátkem podzimu – a přesně tak se i podle nejnovějších zpráv skutečně stane.

V průběhu dnešního dne proběhla přibližně půlhodinová prezentace hry, během které došlo jednak k potvrzení data vydání a spuštění předregistrací, ale pochopitelně i na odhalení dalších zajímavých novinek. Začneme-li zmiňovaným vydáním, hra bude k dispozici od 14. září celosvětově s tím, že už dnes můžete svůj zájem zpečetit onou registrací. Na tento proces pak vývojáři z Niantic napojili také drobný gamifikační prvek a slibují hráčům odměny v návaznosti na to, kolik celkově předregistrací bude. Prvním stupněm je 500 tisíc zaregistrovaných hráčů a prvními odměnami 10 léčících lektvarů a tři paintbally pro označení lovených monster. Pokud se však podaří nashromáždit předregistrací více – a Niantic si věří až na počet 5 milionů – hráči si mohou přijít například na medaili, podtrhující jejich zájem o hru, rozšíření krabice na předměty nebo až 10 tisíc Zennů, místní měny pro nákup předmětů.

Zdroj: Capcom

Co se týče hry jako takové, na startu nabídne 13 monster k lovu – od Barrotha, přes Jyuratoda, až po Legiana nebo Anjanath. Abyste mohli monstra, zjevující se v příslušných oblastech, jako jsou lesy, pouště či bažiny, pohodlně ulovit, budou vám k dispozici meče, kladiva nebo luky, jak jsou fanoušci série zvyklí. A nutno říci, že ze záběrů, které byly prezentovány během speciálního přenosu, se zdá být boj poměrně dynamický a hlavně plně ovladatelný ze strany hráče. Je ostatně vidět, že i Niantic od slavných dob Pokémon GO skutečně ušel významnou cestu a Monster Hunter Now by mohl uspokojit i ty, kdo to s hraním myslí trochu vážněji. Počítá se například s různými skilly, jejich kombinováním, a pak s přímým ovládáním zbraní i pohybu hráče. I díky tomu by měl být lov jednotlivých monster vždy vesměs unikátní a nabídnout trochu jiný zážitek na základě mnoha vlivů, které souboj ovlivní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru