Monster Hunter Now, Capcom, Monster Hunter je další AR hrou od autorů Pokémon Go

Monster Hunter je další AR hrou od autorů Pokémon Go

Niantic spolupracuje s Capcomem. Monster Hunter Now vyjde v září na mobily

Zdroj: Niantic, Capcom
18. 4. 2023
Název: Monster Hunter Now Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 14. 9. 2023

Pokud jste příznivci her s augmentovanou realitou a líbí se vám i silný sociální prvek, který s sebou takové hry zpravidla přináší, máme pro vás skvělé zprávy. Jedni z nejpovolanějších – vývojáři ze studia Niantic a autoři slavné hry Pokémon Go – totiž oznámili úzkou spolupráci s japonským Capcomem (přes Gematsu) a hned oznámili nový projekt. Je jím Monster Hunter Now, nová mobilní hra, prostřednictvím které budete ve světě kolem vás lovit monstra v duchu zmíněné série. Co víc, hra by měla dorazit už letos v září s tím, že uzavřená beta bude spuštěna už za pár dní, konkrétně 25. dubna.

„Lovte monstra ve skutečném světě skrze Monster Hunter Now – nový mobilní Monster Hunter od Nianticu a Capcomu,“ objevilo se před několika hodinami na sociálních sítích. Podobně jako včera večer v souvislosti s oznámením Harry Potter Quidditich Championship ale nedošlo na tradiční představení hry a rozbor jednotlivých herních prvků, nýbrž na výše avizovanou pozvánku k blížícímu se testování. Od konce dubna tak budou moci hráči zkoušet titul v betatestu a dozvědět se víc o tom, jak bude Monster Hunter Now fungovat.

Podle základního popisu nás ale čeká tradiční zážitek od Nianticu, tedy společný lov monster ve světě, který budou odhalovat displeje mobilních zařízení. K dispozici je ostatně i první teaser, který celý koncept, ale i podobu hry odhaluje v několika desítkách sekund. Nutno ovšem podotknout, že od úvodní montáže je samotná hra vizuálně na míle vzdálená, a jak je patrné z prvních záběrů, podobně jako v případě Pokémon Go budeme sledovat vlastní postavu v digitálním světě a kulisách, které si titul nebude „půjčovat“ z prostředí kolem nás. To je trochu škoda, uvážíme-li, že myšlenka lovu příšerek v podání Nianticu pochází už z roku 2015 a za těch uplynulých osm let přeci jen šlo vymyslet něco nového.

Nemělo by vás pak překvapit, že Niantic chce oslovit veterány série i úplné nováčky a pokusí se nabídnout i herní variantu pro ty, kdo se neradi promenádují venku s mobilním telefonem a hrají hry na veřejnosti.

Rozhodně ale nechceme hru soudit předčasně a jsme sami zvědaví, co v betatestu nabídne. Pokud se chcete přihlásit, není nic snazšího, než vyplnit formulář na oficiálních stránkách a doufat, že vás vývojáři vyberou. Nemělo by vás pak překvapit, že Niantic chce oslovit veterány série i úplné nováčky a pokusí se nabídnout i herní variantu pro ty, kdo se neradi promenádují venku s mobilním telefonem a hrají hry na veřejnosti. V takovém případě totiž budou moci hráči využít funkce „Paintball“, prostřednictvím které může váš aktivnější kamarád označit některá z monster a vy se s nimi následně můžete utkat třeba doma v obývacím pokoji.

Na hře se má podle CEO Nianticu pracovat už čtyři roky a společnost doufá, že se jí podaří posunout pocit ze soubojů na úplně novou úroveň. Nutno totiž připomenout, že pokusy, které přišly po Pokémon Go, se Nianticu příliš nepovedly – jde o Pikmin Bloom, ale především o Harry Potter: Wizards Unite, který byl po necelých třech letech ukončen kvůli nezájmu hráčů. Snad tedy další silná značka zafunguje a Niantic se vrátí do klidných vln úspěchu, jako tomu bylo před několika lety.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru