Microsoft reaguje na stížnost FTC kvůli propouštění

Microsoft reaguje na stížnost FTC kvůli propouštění

Activision propouštění plánoval bez ohledu na akvizici, říká právní oddělení Microsoftu

Zdroj: Activision
9. 2. 2024

V průběhu včerejšího dne jsme vás informovali o stížnosti, kterou Federální obchodní komise zaslala do kanceláře Odvolacího soudu pro USA pro devátý obvod v San Francisku. Předmětem stížnosti byla ostrá kritika velkého propouštění v herní divizi společnosti Microsoft, kam už po dokončení velké akvizice spadá i Activision Blizzard. Právníci FTC poukazovali na dřívější vyjádření Microsoftu, v nichž společnost naznačila vertikální, nikoliv horizontální sloučení s Activisionem a zaručila nezávislost jeho působení. Microsoft se nicméně v odpovědi na stížnost ohradil proti kritice, kterou FTC komunikovala u zmíněného soudu a vysvětluje, že by k propouštění na straně Activisionu Blizzard došlo bez ohledu na akvizici.

Informace přináší magazín VGC, který obdržel dopis od právního oddělení Microsoftu s vysvětlením situace a získal následně i vyjádření tiskového mluvčí. Co se týče formální odpovědi, Activision Blizzard propouštění plánoval s odkazem na situaci, která v herním odvětví panuje. Propouštění je aktuálním tématem, týká se velkých i malých společností a přichází jako následek překotných investic v době pandemie koronaviru. Microsoft ústy svých právníků rovněž otevřeně mluví o tom, že Activision plánoval „velké propouštění“, což je samozřejmě věc, která by se při případném dalším sporu s FTC – o který Komise neustále usiluje v zájmu zrušit již uzavřené spojení zmiňovaných firem – muselo dokazovat.

V samostatném prohlášení pro VGC pak mluvčí společnosti uvedl, že FTC zcela ignoruje fakt, že se podmínky akvizice i v návaznosti na kritiku spojení v jiných regionech a zemích světa změnily a společnost učinila řadu ústupků. Mluvčí zmiňuje například práva na streamované verze PC her od Activisionu Blizzard, které výlučně nepřipadají Microsoftu, ale disponuje s nimi například i společnost Ubisoft. „Kromě toho společnosti Sony a Microsoft podepsaly závaznou dohodu o zachování hry Call of Duty na platformě PlayStation za ještě lepších podmínek, než jaké měla dříve společnost Sony,“ uzavírá mluvčí s nepochopením stanovisek FTC a jeho agendy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru