Microsoft příští týden odhalí budoucnost Xboxu

Microsoft příští týden odhalí budoucnost Xboxu

Phil Spencer se stručně vyjádřil ke spekulacím o portech pro PlayStation. Mluví se i o Gears

Zdroj: koláž/Vortex
6. 2. 2024

Po spekulacích o portech Xbox exkluzivit na PlayStation se k tématu v krátkosti vyjádřil i šéf herní divize Microsoftu Phil Spencer. Na Twitteru uvedl, že hráčům naslouchají a na příští týden plánují zveřejnit novinky. Xbox bude sdílet víc podrobností o tom, jaká je jeho vize budoucnosti. Zdá se, že se může stát opravdu leccos.

Už včera jsme psali, že na PlayStation mohou zamířit hry od Bethesdy jako Starfield a nový Indiana Jones and the Great Circle. Nedávno se opakovaně spekulovalo také o portech Hi-Fi Rush a Sea of Thieves. A dodatečně dorazila ještě zpráva, že na konzoli od Sony se může objevit i série Gears of War.

S ní přišel pro změnu novinář Jeff Grubb v pořadu Game Mess Mornings. Microsoft podle něj zvažuje i tuto značku. Že nebude střílet úplně od boku, dokazuje i jeho další tvrzení. Ještě před oznámením Phila Spencera totiž Grubb uvedl, že Microsoft plánuje představit svou iniciativu už v únoru. Původně to mělo být na konci měsíce, ale předpovídal, že vlivem spekulací může Xbox celou akci urychlit. A to se zřejmě stalo.

Pokud jde o zmíněný Starfield, ten by údajně mohl na PS5 dorazit po vydání DLC Shattered Space. Indiana Jones s nějakým zpožděním oproti PC a Xboxu.

Pokud by skutečně Microsoft začal vydávat své first party hry i na PlayStation, případně novou konzoli od Nintenda, jednalo by se o zajímavý odklon od současné strategie, kde existuje jen pár vyjímek. Zdá se, že se skutečně schyluje k něčemu velkému a tohle může být pro herní svět velká změna – zvlášť ve světle posledních let, kdy se fanoušci PlayStationu jen těžko smiřovali s tím, že si nezahrají některé z nových her od svých oblíbených dříve multiplatformních studií. Může to ale něco změnit na přístupu Sony? To nejspíš nikoli…

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Další články
Nahoru