Multiplatformních her od Microsoftu může být víc

Multiplatformních her od Microsoftu může být víc

Po náznacích vydání Hi-Fi Rush na PlayStationu a Switchi se mluví také o Starfieldu a Indym

Zdroj: Microsoft
5. 2. 2024

O víkendu jsme vás informovali o náznacích, podle kterých by hra Hi-Fi Rush mohla po svém uvedení na Xboxu a PC dorazit také na PlayStation a Switch. Fanoušci si po posledním updatu hry všimli několika v datech hry ukrytých textur nových triček, které mluví o příchodu na modrou červenou konzoli, za které diskutující automaticky považují PlayStation a Switch. Zajímavé ovšem je, že by nemuselo jít o jediný titul od studia patřícího Microsoftu, který by se podíval i na ostatní platformy. V průběhu noci z neděle na pondělí se totiž začalo živě spekulovat také nad Starfieldem a dokonce i nedávno představenou hrou Indiana Jones and the Great Circle.

Začneme-li právě u chystané hry od MachineGames, tezi, že by kromě očekávaných a v tuto chvíli potvrzených platforem mohla dorazit i na PlayStation, přinesl respektovaný magazín The Verge. Novinář Tom Warren se odkazuje na vlastní zdroje informací z Microsoftu, podle kterých začíná být zřejmé, že by exkluzivita pro Xbox na poli konzolí mohla trvat jen několik měsíců. Warren ale jde ještě dál a tvrdí, že Microsoft v tomto ohledu prochází významnou změnou a jejím vrcholem má být všeobecně větší orientace na multiplatformní vydávání. Jinak řečeno, společnost má ještě pečlivěji zvažovat, které z her si nechá pro sebe a svou konzoli a které nabídne i ostatním hráčům.

Tom Warren rovněž komentoval zprávu o Hi-Fi Rush a i na základě svých informací potvrdil, že textury ve hře skutečně jsou a něco ve spojitosti s PS5 a Switchem se chystá. Odkazuje pak i na svůj lednový článek s prvními náznaky výše popisované změny strategie a snaze vypustit větší procento her na další platformy. „Není ohně bez kouře,“ říká pak a prorokuje další podobné zprávy, které by se mohly týkat jiných titulů.

Odsud pak není daleko k informacím Nicka Bakera z podcastu XboxEra, který k Hi-Fi Rush a Indiana Jonesovi přidal také zmínku o multiplatformním vydání Starfieldu. Konkrétně se jedná o PS5 verzi, která by měla přijít ke slovu společně s vydáním již oznámeného rozšíření Shattered Space. Podle Bakera pak měl Microsoft v obecné rovině investovat peníze do získání většího množství devkitů PlayStationu 5, což by bylo v souladu s výše popisovanými změnami strategie vydávání. Důvodem, jak insider dále vysvětluje, je zájem vedení Microsoftu „nenechat ležet na stole peníze“, které by z uvedení svých her na ostatních platformách měli, je však otázkou, jak se to celé dotkne strategie kolem Game Passu a dalších aktivit Microsoftu.

Nahlásit chybu v článku

15

Napsat komentář

Další články
Nahoru