Microsoft představil tři nové modely Xboxu Series

Microsoft představil tři nové modely Xboxu Series

Dočkáme se Series X bez mechaniky. O novém hardwaru bude společnost mluvit později

Zdroj: Microsoft
10. 6. 2024

Ačkoliv se včerejší přenos Xbox Games Showcase zaměřoval převážně na hry, jedno oznámení se přeci jen týkalo hardwaru. Ačkoliv jsme se nedočkali odhalení vlastního herního handheldu Microsoftu, o kterém se před samotnou akcí na úrovni spekulací mluvilo poměrně často, došlo na představení tří nových modelů Xboxu Series. Jmenovitě šlo o Xbox Series X bez optické mechaniky, dále o bílý Xbox Series S s větším, 1TB úložištěm, a to stejné se nakonec týkalo i standardního Xboxu Series X s mechanikou, který se rovněž dočkal nárůstu kapacity interního disku, a to na hodnotu 2 TB. Microsoft na svém webu Xbox Wire uvádí, že tím přináší ještě více možností, jak si užít hraní na Xboxu a doplňuje, že nové modely budou dostupné v průběhu letošní vánoční sezóny.

Abychom byli konkrétní, asi nejzajímavější je Xbox Series X vyvedený v bílé barvě, kterému na první pohled chybí ona štěrbina pro fyzické disky. O tom, že se „bezdisková“ verze silnějšího Xboxu chystá, se s odkazem na zákulisní informace mluvilo už delší dobu, takže vidět bílý Series X nakonec nebylo tak velkým překvapením. Největší devizou je samozřejmě snížená cena – Series X můžete mít za 499 eur – zatím ale bohužel neznáme doporučenou maloobchodní cenu pro Českou republiku. Místní zastoupení Microsoftu slíbilo tuto informaci doplnit v nadcházejících měsících, připomínáme jen, že na startu stál Series X s optickou mechanikou stejnou částku, ale později Microsoft cenu zvýšil na 549 eur. Aktuálně je základní model Series X v českých obchodech k dostání za necelých 13 tisíc korun. Co se týče možného vylepšení nového modelu, k němu na žádné úrovni nedojde, Microsoft jen obecně uvedl, že hráči dostanou stejně výkonnou konzoli, na které si můžete zahrát „populární série jako Call of Duty, Halo, Forza, Diablo a další“.

Ještě jednodušší je to s novým modelem Series X, který zachovává mechaniku a přidává větší úložiště až na úroveň 2 TB. To je jediná změna hardwaru, která ale může být potenciálně pro někoho zásadní. Na každý pád si za Xbox s větším úložištěm připlatíte – konzole se bude prodávat za 649 eur. A pak je tu konečně menší Series S s 1TB diskem, který ve finále není velkou novinkou. Právě o kapacitu úložiště vylepšený model dorazil už loni, byl ovšem v černé barvě, a to se nemuselo líbit všem. Proto ke slovu přichází barva bílá, čímž se nejnovější Series S vrátí ke svým kořenům a nebude nikoho, komu by snad chyběl kulatý výdech ventilace, dráždit nečekaným zbarvením. Tato konzole bude dostupná za cenu odpovídající 349 eur.

O dalším hardwaru promluvíme později

Pokud se ale přeci jen ptáte po informacích o možném handheldu nebo další generaci Xboxu, vězte, že informace od novinářů a insiderů patrně nejsou žádným výmyslem. Jednak přímo během Xbox Games Showcase připustila prezidentka Xboxu Sarah Bond, že se už pracuje na nové generaci a jednak situaci komentoval Phil Spencer pro IGN. Během rozhovoru v rámci IGN Live byl dotázán na komentář stran spekulací o handheldu, na který odpověděl přesně v duchu toho, jak spekulace komentoval v minulosti. „Ve smyslu hardwaru je pro nás budoucnost opravdu skvělá. Jsem nadšený z práce, kterou tým odvedl na podobě [zařízení] a odlišných způsobech hraní,“ řekl nejprve Spencer. Pak nicméně doplnil, že včerejší prezentace byla zkrátka zaměřená na hry a o hardwaru bude Microsoft mluvit později. Druhá otázka v tomto okruhu témat pak směřovala na to, zda by mohl být hypotetický handheld od Microsoftu zařízením, na kterém by šlo hrát hry lokálně, nebo by po vzoru PlayStation Portal šlo o zařízení určené jen pro cloudové hraní. „Osobně si myslím, že hrát hry lokálně [na daném zařízení] je nesmírně důležité,“ naznačil Spencer, ačkoliv je stále složité odhadovat, zda se bude chtít Microsoft skutečně naplno pustit i do tohoto segmentu, a co případně navíc může přinést v porovnání s jinými herními handheldy, které využívají Windows.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru