Microsoft koupil ZeniMax, aby Starfield nebyl PS5 exkluzivní

Microsoft koupil ZeniMax, aby Starfield nebyl jen pro PS5

The Elder Scrolls VI je nejméně pět let daleko a o platformách je předčasné uvažovat

Zdroj: koláž
25. 6. 2023

Ze slyšení ve sporu FTC a Microsoftu k nám proudí stále další zajímavé podrobnosti ze zákulisí. V pátek jsme vám přinesli první várku. Teď na tento přehled navážeme několika málo dalšími zajímavostmi, které by vám neměly uniknout.

Šéf Xboxu se například nechal během jednání slyšet, že stažení Call of Duty z PlayStationu by Microsoftu způsobilo nenapravitelnou škodu pro značku, poté co několikrát Microsoft zdůraznil, že série dál zůstane na konzoli od Sony. Spencer řekl, že může udělat cokoli, že se klidně zavazuje, že nemají žádný plán stáhnout CoD z PlayStationu a že tu budou vydávat i budoucí verze. Naznačil také, že samotné spekulace o možném stažení Call of Duty z PlayStationu fanoušky rozčilují a reagují na ně velmi kriticky, což je důvod, proč by podle Spencera pro Microsoft nebylo výhodné takto se zachovat.

Phil Spencer také prohlásil, že vydání The Elder Scrolls VI je nejméně pět let daleko, když byl tázán na podporu jednotlivých platforem. Proto také nemůže říct, jaké systémy budou podporovat. Vlastně ani neví, jaké budou v tu dobu na trhu. Což celkem pochopitelně dává smysl. Je docela dobře možné, že se už bavíme o další generaci konzolí a nebylo by překvapením, kdyby v tuto chvíli ještě vývojáři a vydavatel vůbec neřešili, kam TESVI dorazí. Uvedl rovněž, že na hře bude pracovat stejný tým, který teď dokončuje Starfield. Což má jen potvrzovat slova o vzdálenosti titulu.

Pokud jde o zmíněný Starfield, dozvěděli jsme se další zajímavý střípek. Spencer rovněž prozradil, že jeden z důvodů, proč vlastně Microsoft koupil ZeniMax, byla paradoxně obava, aby Starfield neskončil coby PlayStation exkluzivita podobně jako Deathloop a Ghostwire: Tokyo. Sony o to údajně usilovala. Nákup ZeniMaxu tak byla podle Spencera svého druhu obrana, aby zůstaly relevantní. Sony samozřejmě nedělala akvizice samotných studií, ale získala zmíněné tituly. V její strategii jde o poměrně běžný krok. Pro další příklad nemusíme chodit daleko. V těchto dnech vychází Final Fantasy XVI a také ho zatím nenajdeme na dalších platformách.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru