Microsoft konkretizoval své tituly pro PlayStation a Switch

Microsoft konkretizoval své tituly pro PlayStation a Switch

Pentiment, Hi-Fi Rush, Sea of Thieves a Grounded jako první zamíří na nové platformy

Zdroj: Microsoft
21. 2. 2024

V návaznosti na akci Nintendo Direct: Partner Showcase a pozdější úniky stran dalších platforem Microsoft na svém oficiálním blogu Xboxu konkretizoval plány ohledně aktuálních titulů, které v tuto chvíli chystá vydat mimo domovské systémy. Microsoft chce podle svých slov spojovat hráče po celém světě a přeje si přinést víc her víc lidem a na více zařízeních. Dokazovat to má první várka donedávna exkluzivních titulů od first party studií, která míří na Nintendo Switch a konzole od Sony. Stane se tak už v průběhu zimy a jara.

Pentiment

Jako první na řadě je krásně stylizovaný Pentiment, který v naší recenzi na Vortexu dostal od Kristýny vysoké hodnocení 9/10. Unikátní hra od studia Obsidian Entertainment dorazí na PS4, PS5 i Switch už zítra, tedy ve čtvrtek 22. února.

Hi-Fi Rush

Další na řadě je povedená rytmická akce Hi-Fi Rush od japonského studia Tango Gameworks a Bethesdy. I tu u nás Kristýna ohodnotila známkou 9/10. Na PlayStationu 5 vyjde 19. března, ale již zítra ji bude možné předobjednat.

Grounded

Na akci Nintenda už byla řeč také o Grounded. To je další titul od studia Obsidian Entertainment, tentokrát kooperativní survival, který vás zmenší a pošle bojovat do světa hmyzu. Můžete se přidat k 20 milionům stávajících hráčů. Nejen na Switchi, ale také na PS4 a PS5 titul vyjde 16. dubna a nabídne plnohodnotný cross-play napříč všemi platformami včetně PC a Xboxu.

Sea of Thieves

A konečně poslední je v tuto chvíli na řadě Sea of Thieves. Spekulovalo se o něm stejně jako o Hi-Fi Rush už před několika týdny a nyní se vše definitivně potvrdilo. Povedená pirátská hra od Rare dopluje na PlayStation 5 30. dubna a už zítra ji bude možné přidat do seznamu přání. Sea of Thieves už vyzkoušelo 35 milionů lidí a bude podporovat cross-play napříč PC, Xboxem a PlayStationem.

Nadále platí, že ty největší hry od Microsoftu budou doma na Xboxu, a first party tituly budou na Day 1 vycházet v Game Passu, připomíná Microsoft. Je ale zjevné, že v podobných multiplatformních vydáních bude Microsoft v budoucnu případ od případu pokračovat.

Nahlásit chybu v článku

15

Napsat komentář

Další články
Nahoru